forumda eski canlılık

Konu, 'Forum ile İlgili Görüşler,Hatalar Ve Önerileriniz' kısmında beydemir tarafından paylaşıldı.

1. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Arkadaşlar bu site hepimizin hepimiz bu sitenin fertleriyi bu aileden biriyiz yani.
    birkaç aydır forumda pek canlılık yok veya bana öyle geliyor
    benim gibi mi düşünüyorsunuz eğer öyle düşünüyorsanız fornunuzu eski canlılığına nasıl kazandırız önerilerinizi yazarmısınız.SELAMLAR

2. Örnek

Örnek Guest

Evet biraz bu eksiklik hissediliyor bende muzdaribim bu durumdan.

3. dimo79

dimo79 Guest

Aynen Arkadaşlar
    Size Katılmamak Elde Değil
    Gerçekler Ortada
    Ama Daha İyi Oluruz Ben İnanıyorum Buna

4. harami44

harami44 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    canıgönülden katılıyorum

5. karamanli77

karamanli77 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    şıracı çalıyor bozacı oynuyor.forum yönetimi de seyrediyor.acaba bu bir sebep olabilir mi.

6. Örnek

Örnek Guest

Yönetim olarak ne yapmamızı bekliyorsunuz belki test server hareketlendiriyordur diye yeni bir ustamızı (Baron) çağırdık test server verdi backup hazırladı gene aynı oldu alan gitti yönetim seyretmiyor çaba sarfediyor ondan şüpheniz olmasın ha forum sadece yönetimin sanıyorsanız diyecek bir şey yok tabi sanki sadece biz yararlanıyoruz bu forumdan bunu ima eder gibi bir yorum olmuş bu!

7. karamanli77

karamanli77 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    sayın örnek ben server konusunu kastetmedim. forum aynı kişilerin görüş ve düşüncelerinin yansıtıldığı bir foruma dönüştü. karşı görüş ve düşüncesi olanlara hakaret ediliyor, onlar dışlanıyor ve ötekileştiriliyor. forumdaki bazı kişiler gibi yazı ekler ve görüş belirtirsen iyisin. aksi görüşe sahipsen fetullahçısın ,gericisin, yobazsın.....vb. maalesef forum yönetimi de bu gibilere bir uyarı yapmadığı gibi adeta teşvik ediyor. serbest kürsü bölümünü biraz incelerseniz bana hak vereceksiniz umarım.konuyu açan kişinin görüşü doğrultusunda yazı yazarsan mesele yok. hükümet veya milli ve manevi değerler hakkında yazı eklersen veya görüş belirtirsen bütün tahammülsüzlük ve hakaretler adeta kusuluyor.

sizin belirttiğiniz konu da tabii ki forumun monotonluğu hakkında etkili oluyor. serveri alan tabanı yağlıyor, bir daha foruma uğramıyor, taki serverde bir problem çıkana kadar. selam ve saygılar.

8. Örnek

Örnek Guest

karamanli77 kesinlikle öyle bir tutum yok en başta ben bunun karşısında olurum kimse kimseyi karşıt görüşlü diye eleştiremez önemli olan sizinde fikirlerinizi söyleye bilmeniz forumda ayrı gayrı yok biri sizin fikirlerinize ters bir konu açtıysa sizde farklı bir konu açarak haksız olduğunu ya da sorun hak
    hukuk değil sizin fikirlerinize uygun olmadığı size göre doğrunun bu olduğunu anlatabilirsiniz saygı çerçevesinde. hakaret konusuna gelince kimse kimseye burada hakaret edemez çiftlik değil burası onun için ben herzaman söylüyorum şu serbest kürsü olayını kaldıralım diye ama bir türlü bu olmadı. Aslında o bölümün amacı bu tartışmak doğru olduğunu düşündüklerimizi paylaşmak başka bir amaç yok orada.

9. BARON*

BARON* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

öncelikle açık yürekliligini kutluyorum kardeşim
    fakat bu forumda din,dil,ırk vs gibi ayrımcılık asla olmaz yapan olursada ailemizin içinde barındırmayız
    bence sen başka forumlarla karıştırıyorsun burayı
    bizler siz üyelerimiz için gecemizi gündüzümüzü paylaşmaya adamışız şimdiye kadar dedigin konuların hiç biri burada olmadı herkes herkesin görüşüne saygılıdır ayrımcılık yapmak zaten gericiliktir
    medeniyetsizliktir çağdaşsızlıktır
    bu dedigin konuların bir tanesini hangi üyemiz veya üyelerimiz yaptı açıklaman lazım açıklamasan eger seninde onlardan bir farkın olmaz
    yönetim ve bizlerin tek amacı var burada önce bir aile sonra bütün bilgilerimizi sizlerle payşalmak başka hiç bir menfaat ve çıkarımız yok biraz seni ve senin gibi düşünen kardeşlerimizi aydınlata bildiysek ne mutlu bizlere
    saygılar sunuyorum
    bol paylaşımlar​

10. karamanli77

karamanli77 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    :smiley::smiley::smiley:

11. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    karamanlı dostuma bu konuda katılıyorum selvi 64 diye bir arkadaş vardı foruma baya canlılık ve renk katıyordu 1700 den fazla mesajı vardı bunu taraf tutarak uzaklaştırdık yönetici bir arkadaşımızın benim başka bir arkadaşa ithafen yazdığım mesaj vermiş olduğu cevabı aktarıyorum
    karamanlı77nin belirttiği siteden soğutma ya bir örnektir

[​IMG]Alıntı:[​IMG][​IMG]beydemir´isimli üyeden Alıntı[​IMG][​IMG]ergünaydın renk katmaktan ne anladığını gerçekten merak ediyorum renk katmak benim anladığım değişik fikirleri ortaya koymaktır. demokratik bir ülkede herkes fikirlerini açıkca beyan etmelidir
    asaker bence hata yapınca hatasını söylemeyelimmi
    Atatürkün bir hatası varsa konuşulmasınmı nereye kadar güdümlü demokrasi.
    arkadaşım sen neden insanları tanımadan amerikancı stv ci kanal 7 ci gibi yaftalar yakıştırıyorsun adamı tanımıyorsunki bir insanla bazı konularda anlaşamazsın belki ama belki yüz yüze görüşsen birçok fikirlerin uyduğunu anlayacaksın örneğin ben seninle pkk konusunda aynı fikirdeyim aileisne düşkünlük konusunda aynı fikirdeyim bunlar bir misal birçok fikirlerimizin uyuştuğunu biliyorum ama islamiyet konusunda demokrasi konusunda fikirlerimiz uyuşmuyor diye seni kırıcı sözler söylememin bir manası yokki.
    yukarıdaki yazında gene bi sürü şereften, onurdan, çöplükten,vatan haininden vs.vs. bir sürü aşağılayıcı kelime kullanmışsın sana terbiye dersi verecek değilim lütfen yanlış anlama ama insanlara bu şekilde yaftalar yakıştırmanın doğru olmadığı kanısındayım.
    :no_clue: [​IMG][​IMG]
    önce selvi64 ile başlayayım konuya...Selvi64 nickli üyenin açtığı tüm konulara bakın bakalım kaç tanesi orduya, kaç tanesi ülkeye ve kaç taneside cumhuriyetin değerlerine saldıran amerikan güdümlü gazetelerin yazıları....Siz diyorsunuzki bir insanın açtığı 3-5 konudan o kişinin ne olduğunu bilemezsiniz oturup konuşmanız gerek vs vs....Ben eğerki bir grubun bir partinin yada bir görüşün düşüncelerini taşıyorsam o görüşüme ait konu ve olaylar ilgimi çeker ve onları bu foruma taşırım...selvi64 te aynen bunu yapıyordu... amerikan köpeği gazetelerin orduya ve cumhuriyetin değerlerine saldıran yazılarını buraya taşıyordu....diğer konuya gelince orduyu yönetenlerin hatası varsa elbette sorgulansın ama bu sorgulama mesnetsiz saçma sapan dayanaklara bağlanarak daha suçluluğu kanıtlanmadan kimsenin onların üzerinden ülkenin savunucusu bir orduyuda yıpratma amacı gütmesin lütfen..ismail ağa cemaatine yönelik soruşturma açan savcı, albay ve diğer yedi kişi neden ya görevden alınıyor yada soruşturma açılıyor haklarında?..Akp ve cemaatlere karşı kim eylemde bulunursa hemen ya ergonokoncu yada suçlu yaftası neden yakıştırılıyor acaba?.....bana bunlarında cevabını verin renk olsun:) ...Madem herkesi hatası yüzünden sorguluyolar, madem bu kadar temizler, madem herşey açık olsun demokratik olsun diyolar neden kendi dokunulmazlıklarını kaldırmıyolar?....Temizlik yapacak insanın elinin önce temiz olması gerekli:thumb_up:...Yargılama yada sorgulama yaparken kendimizede bakalım arada değilmi

Türkiye ileri gidiyor diyenlere duyuru isimli konudan alıntı yaptım sanırım karamanlı dostumun dediğine iyi bir örnektir selvi 64 isimli üyenin siteden neden ayrıldığına gelince onuda o arkadaşın son mesajlarına bakarsanız anlarsınız
    karamanlı dostuma açık fikirlerinden dolayı teşekkür ederim
    herkes eteğindeki taşları silksin
    forumun canlanmasına yarayacak fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.
    NOT: eğer forum yöneticisi bazı arkadaşlar sivri dilli diye banlayacak olurlarsada boynumuz kıldan ince yeriz banımızı otururuz yerimize.herşeye rağmen ben sitemi seviyorum:smiley:

12. BARON*

BARON* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    saol kardeşim düşüncelerini aktardıgın için fakat önceki konuların ne oldugunu bilmedigim için fazla birşey diyemem
    ama acizane birde ben yazayım sen oku yinede affına sıgınarak yazıyorum amacım kırıcı ve rencide edici degil sakın yanlış anlaşılmasın

biliyorsuzki ben buraya ornek kardeşimin vesileyle geldim önceki konuşulanlar ve yazılanlar konusunda hiç bir fikrim yok
    amaaaaa benim ve benimgibi düşünen kardeşlerimizin tek amacı var üretmek ve paylaşım yapmak hiç birzaman devamlı tüketici olmadık hep üretici olmaya çalıştık ve her gittigimiz forumdada saygı duyuyoruz
    buraya gelmemin yegane sebebi bir nebze katkım dokunbilirmi dostlarımıza acaba diye geldim vede buradaki ortam diger forumlardan çok çok farklı buldum
    yönetim ve üyeler tam bir aile olmuş ve kenetlenmiş olarak gördüm bu saydıklarım diger forumlarda yok hiç rastlamadım
    hep birbirlerinin kuyusunu kazan tabiri cayizse eger yetki alabilmak için yalakalık yapan ortamlar gördüm bunun için bu forumun kıymetini bilmemiz lazım
    din,dil,ırk gözetmeden elbirligiyle sırt sırta vererek şu bunu demiş bu bunu yapmış sözlerine takılmadan ve ayrım yapmadan bu forumu çok büyük bir konuma getirebiliriz yoksa ufak şeylere takılıp hep yerimizde sayarız
    sizlerden acizane istegim elbirligle eskilere sünger çekerek temiz bir sayfa açalım varmısınız buna (SANAL DEGİL GERÇEK FORUM) yapalım
    ama bazı kardeşlerimiz sırf test server almak için günü saatini bekleyip istekte bulunuyorlar biz buna da eyvallah diyoruz ve hiç birini geri çevirmiyoruz eger sizlerde bizlere yardım edip formumuzu güncel tutmaya çalışırsanız sizlere yeminle söylüyorum kendi adıma yönetimin bile haberi olmadan test serverı aylık olarak hemide hiç bir çıkar gözetmeden verecegim artık başka forumlara agız eymenizi istemiyorum adamlar 2 günlük server veriyorlar söylemedikleri laf kalmıyor kardeşlerime
    ama burada böyle birşey olmayacak ve kimseye muhtaç bırakmayacagız ve servere size tahsis ediyorum artık sizlerinde serveri var
    artık eski yazılan ve söylenen sözleri kapatalım
    bunuda bütün üye kardeşlerimizden canı gönülden istiyorum
    hepinize saygılar sunuyorum

(SANAL DEGİL GERÇEK FORUM) ​

13. Örnek

Örnek Guest

Arkadaşlar üstte Baron ustamızda belirtmiş burada bir aileyiz biz bu tür fikir ayrılıkları illaki olacak ama bu serbest kürsü işine bencede bir formül bulmak lazım farklı siyasi görüşlere sahip diye uydu forumundan yararlanmamak ya da bilgi paylaşmamak gibi bir şey hiç hoş olmuyor. Ancak selvi64 sadece bu tür söylemler yüzüne ayrıldığını sanmıyorum.

14. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    BARON kardeş ben senin ne karakterde bir insan olduğunu biliyorum başka bir forumdan seni tanıyorum dürüst hakkı gözeten bir insan olduğunu gerçek bir yönetici olduğunu biliyorum.zaten bu konuyu açmamın sebebide forumun eskisinden dahada iyi işler bir hale getirmek için neler yapabiliriz herkesin fikirlerini görelim diye yazdım.örnek kardeşinde dediği gibi neler yapabiliriz onu tartışalım siz yöneticiler bizlerden daha tecrübelisiniz bu konuyu samimi duygular içinde aştım zaten benimde forumu sevmekten başka bir çıkarım olamaz herhalde SELAMLAR

15. BARON*

BARON* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    teşekkür ederim kardeşim bu intibayı bırakabildiysem ne mutlu bana inanki kardeşim eskisinden daha iyi olacak bu forum şuan bunun çabası içindeyiz kardeşlerimizle
    elimizden geldigince forumu güncel tutmamız gerek bak test serverlarda başladı ve backup larıda kardeşlerimizle beraber hazırlıyoruz artık önümüzde engel kalmadı ama biraz zamana ihtiyacımız var
    bunuda taktir edersin kardeşim
    saygılar sunuyorum

SANAL DEGİL GERÇEK FORUM

Sayfayı Paylaş