Fenerbahçe-Steaua Bucharest Star TV'de

Konu, 'FENERBAHÇE' kısmında RizeLee53 tarafından paylaşıldı.

1. RizeLee53

RizeLee53 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
  2. kamil5

kamil5 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    teşekkürler.güzel haber.

3. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Starı şifreleyecekler sanırım. Normal kılçık anten hariç vermeyebilirler. TNT'den farklı bu sefer durum TNT'ye digitürk para vermişti Star ise digitürke para veriyor dolayısıyla yayınını kesebilir. Yani bana pek güzel gelmedi bu haber. Neyse ki İçtimai var... Ayrıca esas izlemek istediğim maç GS maçı, GS futbolu göze daha hoş geliyor..

4. RizeLee53

RizeLee53 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Bende tam tersini düşünüyorum Star da maçı şifrelemeyecekler maç şifresiz olacak.Çünkü d smart maçları neden TNT de yayınlıyordu ve şifresiz yayınlıyordu , çünkü digiturkte TNT kanalı yoktu digiturk TNT kanalınıda platformuna aldıkdan sonra d smart maçlara şifre koymaya başladı çünkü digiturk üyelerinin maçı izlemesini istemiyordu , ama ne oldu yasal hakkını kullanan digiturk maçın şifresini kırıp üyelerine maçı izletti nedenleride maçın şifresiz yayınlanmasının zorunlu olduğuydu ve bunun akabinde d smartta bundan kaçışın olmadığını gördü ve maçı şifresiz Star tv ye aldı. Şimdi d smart stara şifre koyarsa ne olacak ? digiturk yine şifreyi kırıp üyelerine maçı izletecek yani artık d smartın digiturkten kaçışı yok maçı hangi kanala alırsa alsın hangi şifreyi koyarsa koysun digiturk maçı üyelerine izletecek.Onun içinde d smartın artık maçlara şifre koymasını gerektirecek bir durum kalmadı , zaten şifre koymalarının nedeni digiturkten maçın izlenmemesiydi , buda ortadan kalktığına göre , maçın şifrelenmesinin nedeni ortadan kalktığına göre maçı şifrelemeninde anlamı kalmadı o yüzdendir ki ben maçın şifresiz olacağını düşünüyorum.

5. alex35

alex35 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Umarım şifreleme olmaz güzel haber.

6. ykk07

ykk07 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    şuan için biss şifresi olmayacak gibi gözüküyor ki.şifreli verecek olsalar stara almazlardı maçı tnt de devam ederlerdi diye düşünüyorum..

7. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Digitürk Star'ın şifresini kırıp izletemez. TNT'de durum farklıydı; TNT ile Digitürk anlaşmıştı yayın konusunda ve Digitürk yayın için TNT'ye PARA ödüyor. Star ise Digitürk platformunda yer almak için para ödüyor. TNT digitürk'e edim borçlusu, yayınlarını izletecek sözleşme imzaladı. Digitürk Star ilişkisinde ise Star sadece para borçlu edim borcu ise Digitürk'te Star TV yayınlarını abonelerine izletme edimini Star TV'ye borçlu. Star TV'nin içerik veya yayın saati konusunda bir borcu olamaz zaten para ödeyerek yer alıyor o platformun frekansında. Dolayısıyla Star TV yayınını kestirebilir Digitürk'te maç saatinde. Türksatta şifresiz de olabilir veya şifreli onu göreceğiz. Türksatta durum ne olur bilemiyorum ama digitürk aboneleri %99 maç saatinde Star izleyemeyecek gibi geliyor bana, tedbirlerini alsınlar.

8. RizeLee53

RizeLee53 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Hocam digiturkun TNT deki maçı izletmesinin sebebi TNT nin Digiturk ile yapmış olduğu anlaşma değil , ayrıca TNT birebir Digiturk ile anlaşma yapamaz Tnt zaten D smartın kanalı sahibi D smart yani bir anlaşma olduysada D smart ve Digiturk arasında olmuştur. Digiturkun TNT deki maçı izletmesinin sebebi D smartın UEFA ile yapmış olduğu sözleşmenin gereğidir , UEFA sözleşmesinde açıkca belirtildiği gibi D smart her UEFA avrupa ligi maçında Türk takımlarından birinin maçını şifresiz bir kanalda izletmek zorundadır , bu bir mecburiyettir sözleşmenin gereğidir , yoksa D smart babasının hayrına şifresiz maç yayınlamıyor , Digiturkte o sözleşmeyi baz alarak TNT deki maçı yayınlamıştır ve sonuçta haklıda çıkmıştır.Şimdi eğer Fenerbahçenin maçını Star tv de yine şifreli yayınlarsa d smart , digiturk yine o şifreyi kırarak maçı yayınlayacak.Senin anlayacağın d smart artık hangi kanalda maçı yayınlarsa yayınlasın hangi şifreyi koyarsa koysun Digiturk UEFA ile yapılan sözleşmeyi baz alarak şifreyi kırar her türlüde abonelerine izletir ve her türlüde hukuk önünde haklı çıkar.

9. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    TNT kanalı Turner Movies'indir. Doğan grubu küçük ortağıdır, yönetimde söz sahibi değildir. Anlaşma TNT ile Digiturk arasındadır. Zaten bu yüzden maç boyunca yayın engellenmeye çalışılmıştır D-Smart tarafından. Digitürk UEFA ile yapılan sözleşmenin tarafı değildir. Kendisine yayın izni verilmeyen bir içeriği yayıncı kanalın rızası olmadıkça yayınlayamaz. Doğan grubu da TNT'deki geçen maçta ne kadar çirkinleşebileceğini göstermiştir. Dolayısıyla Star TV hem para ödeyip hem de kendi kendini Digitürke karşı taahhüt altına sokmadıysa (ki sokmamıştır kerizlik olur bu) maçın Digitürkte yayınlanmaması için gerekli tedbirleri alacaktır.

Digitürk maçı STAR TV rızası olmaksızın HİÇBİR ŞEKİLDE YAYINLAYAMAZ.

10. RizeLee53

RizeLee53 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Sonuçta maçı TNT de yayınlatan d smart , çünkü maç yayın hakları onların maçı neden TNT de yayınlattıklarıda belliydi digiturkte TNT yoktu o zaman senin deyiminle Turner Movies ortağına D smarta kazık attı , son anda digiturkle anlaşıp d smarta büyük kazık attı , ben böyle olduğunu sanmıyorum sonuçta insan ortağına neden kazık atsın ki , tamamen uefa daki sözleşmenin açığından yararlanıyor digiturk ve eğer starada şifre koyarlarsa şifreyi yine bu sözleşmedeki açığa dayanarak kıracaklar bakıp göreceğiz.

11. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Şüphesiz kazık attı. UEFA'daki sözleşmeyi unutun, uefa ile digitürkün hiç bir alakası yok. Star TV içeriğimi yayınlayamazsın dediği anda digitürk bunu yayınlayamaz. TNT içerik yayınını digitürke verdi ancak Star maç içeriğini vermeyebilir.

Star ile Digitürk arasındaki anlaşmayı bilmiyorum tahmini konuşuyorum ancak dediğiniz gibi UEFA ile hiç bir alakası yok bunun. UEFA zaten bu bir maç şifresiz olacak diyor digitürkte Star şifresiz mi? Hayır değil... Yani hiç bir alakası yok. Olamaz da zaten. Star TV karasal yayında şifresizdir ve UEFA için önemli olan şart budur. Uydudan şifreleyebilir, digitürke hiç vermeyebilir ve bu UEFA'yı hiç ilgilendirmez.

Daha fazla uzatmaya gerek yok. 2 hafta önce de sorun yaşanacağını maçtan önce söylemiştim. Ve de tüm sorunlar yaşandı. Ya Doğan bu maç işinden vazgeçti verdirtecek maçı digitürkede ya da verdirtmemek için hamle yaptı. Doğan zaten maçı verdirecekse kanal değişimine gerek yoktu, TNT'de bıraksa vermesini engelleyemezdi Star'a durup dururken almadı bu adam. Bir maksadı var. Bunu da göreceğiz Perşembe günü.

12. as_term

as_term Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    teşekkürler arkadaşım yine geçen sefer oldugu gibi maçı yabancı kanallardan seyrederiz mesla 1 derece batı thor uydusundan çünki emu ile açık
    THOR UYDUSU 1.DERECE BATI
    FREKANS :

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

PRO TV

13. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    İçtimai TV'de Biss key ile açık problem yok :) Nova Sports yibe Türkçe anlatım ile verirse o da serverla açık.

14. metrix2003

metrix2003 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bilgi için teşekkürler

15. yakarhasan68

yakarhasan68 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    teşekkürler blg çn

16. ferman42

ferman42 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bak güzel kardeşim bunu kaçışla alakası yok bu şifreleme sistemi uyduda zorunlu olan birşey. AVRUPA SINIR ÖTESİ YAYIN ANLAŞMASI denilen birşey var.Avrupa Birliği’nin telif haklarına ilişkin uyum yasaları ve bölgesel yayıncılığa ilişkin kısıtlamalarından dolayı yayınların Türksat’ın izdüşümünde bulunan tüm ülkeleri değil sadece Türkiye’yi kapsayacak şekilde yapılmasını zorunlu kılıyor.Star TV, yayın hakkına sahip olduğu Avrupa Ligi karşılaşmalarında ‘Bölgesel Sınırlama’ adı verilen bu uygulamaya rağmen izleyicileri çok mağdur etmemek için bu nedenle söz konusu karşılaşmaları BISS sistemiyle şifreleyerek yayınlıyor

17. ibrahimyzci

ibrahimyzci Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Fenerbahçe - Steaua Bükreş maçı 5 Kasım’da Star’da!

UEFA Avrupa Ligi’ndeki iki temsilcimizden biri olan Fenerbahçe, deplasmanda 1-0 yendiği Romanya futbolunun başarılı temsilcisi Steaua Bükreş’i bu kez kendi evinde ağırlıyor. Star TV, 5 Kasım Perşembe akşamı Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda oynanacak bu çekişmeli rövanş maçını saat 22.05’te naklen yayınlıyor.

Şampiyonlar Ligi maçlarıyla izleyicilerine dolu dolu bir futbol heyecanı yaşatan Star TV, futbol tutkunu izleyicilerine bir jest yaparak bu kez de UEFA Avrupa Ligi’nde oynanacak Fenerbahçe–Steaua Bükreş maçını 5 Kasım Perşembe akşamı saat 22:05’te canlı olarak ekrana getiriyor. H Grubu’nun lideri Fenerbahçe, deplasmanda 1-0 yendiği Romen temsilciyi, bu kez Şükrü Saraçoğlu Stadı’nda ağırlıyor. Roberto Carlos’lu, Alex’li, Guiza’lı ve Emre’li Fenerbahçe, bu maçı da kazanıp bir üst turun kapısını ardına kadar aralamak istiyor.

Avrupa Sınır Ötesi Yayın Anlaşması gereğince şifreli yayınlanacak maçı uydudan izleyemeyecek olan seyirciler, karasal yayında Star TV ve D-smart aracılığıyla bu nefes kesen mücadeleye tanık olma fırsatı buluyorlar. Bilindiği üzere Avrupa Birliği’nin telif haklarına ilişkin uyum yasaları ve bölgesel yayıncılığa ilişkin kısıtlamalarından dolayı yayınların Türksat’ın izdüşümünde bulunan tüm ülkeleri değil sadece Türkiye’yi kapsayacak şekilde yapılmasını zorunlu kılıyor.

Star TV, yayın hakkına sahip olduğu Avrupa Ligi karşılaşmalarında ‘Bölgesel Sınırlama’ adı verilen bu uygulamayı saygı ile karşılıyor ve bu nedenle söz konusu karşılaşmaları BISS sistemiyle şifreleyerek yayınlıyor.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

18. xetux

xetux Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    az önce digitürk'ü aradım maç şifreye girmeyecekmiş izleyebileceğimi söyledi yetkili kişi. star tv şifreye girmeyecekmiş...

19. RizeLee53

RizeLee53 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Star tv nin akşam gireceği biss şifreyi bulabilen varmı ? Yada bulup burada paylaşacak olan varmı ?

Sayfayı Paylaş