Fenerbahçe Camiası'na Sesleniş: "KULÜBÜNÜZE SAHİP ÇIKIN"-‏

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında toycan tarafından paylaşıldı.

1. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Fenerbahçe Camiası’na Sesleniş: “KULÜBÜNÜZE SAHİP ÇIKIN”Fenerbahçe taraftarı değilim. Ancak; yaşamım boyunca başta futbol olmak üzere sporun tüm kollarına-az ya da çok- ilgi duydum. Büyük kulüplerin camialarının spora ve kulüplerine ilişkin konulardaki davranışlarını, duruşlarını, kendi aralarındaki dayanışmayı tarafsız gözle izledim, değerlendirdim. Camiaların nitelikleri, kulüplerine bağlılık dereceleri zor zamanlarda anlaşılır.
    Türkiye’nin en köklü ve büyük spor kulübü Fenerbahçe 3 Temmuz 2011 de büyük saldırıya uğradı. Bu yazının konusu “şike iddiaları” değildir. Şike konusunu ağzına yüzüne bulaştırarak bu hale getiren Türkiye Futbol Federasyonu’nun adını bile anmak gereksiz. Değmez...
    Dünyanın en büyük kulübünün başına gelse altı ayda kapısına kilit vurabileceği böylesine bir saldırı karşısında Fenerbahçe Camiası’nın Kulübe ve başta Aziz Yıldırım olmak üzere Yönetim’e sahip çıkışını takdirle izledim. Maddi, manevi ve psikolojik baskıların zirve yaptığı o günlerde Yönetim ve Camia birlikte krizi çok iyi yönettiler.
    O dönemde teknik direktörlüğe getirilen, futbol oynadığı yıllarda terbiyesi ve efendiliği ile tanınan Aykut Kocaman çok doğru bir seçim oldu.
    Önceki sezon kadroda yer alan önemli oyuncular kadrodan ayrılmışlardı. Aykut Kocaman, moral yönünden yıpranmış Camia ile parasal yönden zor günlere hazırlıklı olmak isteyen Yönetim arasındaki iletişimin kopmamasını, herkesin birbirini iyi ve doğru anlamasını sağladı. Yönetimindeki futbol takımı Türkiye’de ve dışarıda başarılı sonuçlar elde etti.
    3 Temmuz operasyonu karşısında dağılmayan, dik duran Fenerbahçe’nin adı, tüm güçlüklere karşın futbol dışındaki branşlarda da bayan takımları dahil başarı ile anıldı.
    Alex olayı, Fenerbahçe’de bugün yaşanan olumsuz ortamın başlangıcı oldu. Aziz Yıldırım’ın doğru davranarak Aykut Kocaman’la ters düşen Alex’in kaprisine boyun eğmemesi, gönderilmesini sağlaması, Camia’yı bölmek isteyenler için fırsat oldu. Alex’in heykelinin açılışına gidip gitmeyeceği sorulduğunda; “Ben Atatürk heykelinden başka heykel açılışına katılmam” demesi belli çevreleri rahatsız etti. Her köşesi, anıları Atatürk’le bütünleşmiş Fenerbahçe Spor Kulübü siyasete çekilmek isteniyor.
    Başbakan bugüne kadar Fenerbahçe’den ayrılan hiçbir yerli ya da yabancı sporcuya göstermediği ilgiyi Alex’e gösterdi! Neden acaba?
    Kazandırdığı tesislere, hemen her branştaki başarılı sonuçlara karşın bir kısım Fenerbahçe taraftarı bir anda Aziz Yıldırım’a karşı “istifa kampanyası” başlattı.
    Geçen hafta yapılan gösteride “ya Allah, ya Bismillah, Aziz İstifa” sloganı vardı!
    Fenerbahçeliler dikkat! Asırlık Kulüp, Kulüp defterinde büyük Atatürk’ün sözleri ve imzası bulunan Fenerbahçe “cihat” sloganı ele geçirilmek isteniyor.
    Bu yazı Aziz Yıldırım’ı savunmak veya eleştirmek için yazılmamıştır. Aziz Yıldırım da önceki Başkanlar gibi doğruları ve yanlışları ile hatırlanacaktır. Fenerbahçe Camiası yönetim değişikliğine gerek görürse bunu kendi kuralları, gelenekleri çerçevesinde yapabilecek olgunluktadır.
    Fenerbahçe Camiası çağdaş görüşlü, nitelikli insanlardan oluştuğunu her zaman göstermiştir, kanıtlamıştır. Bir takım komplolarla, oyunlarla Kulübün “çağdaş dünya” ile bütünleşen kimliğinin değiştirilmesine izin vermemelidir.
    “Cihat” sloganı ile iş başına gelebilecek Yönetimle birlikte Fenerbahçeli bayan sporcuların tesettür formalarının içine sokulmak istenmesi bile “sürpriz” olmaz!
    Bir televizyon kanalında(TV 8) sabaha kadar konuşturulan “kiralık bozguncuların” basit sözleri Fenerbahçe Camiası’nı etkilememelidir.
    FENERBAHÇE, “BÜYÜK”LÜĞÜNÜ KANITLAMAK ZORUNDADIR. BUNU YAPABİLECEK BİLGİ VE KÜLTÜRE FAZLASI İLE SAHİPTİR.
    Sıtkı Ergüney

2. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    külüplerin sırtında dünyaları da götürün bakım

3. Ahmet Hoca

Ahmet Hoca Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    fenerbahçeliyim ve
    şu anki takımımla gurur duyuyorum
    inşallah bu tür ucuz olaylar bu takımı bölüp parçalayamaz.

Sayfayı Paylaş