Fenerbahçe 2012-2013 Kesinleşmemiş Transfer haberleri

Konu, 'FENERBAHÇE' kısmında himm tarafından paylaşıldı.

1. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Madrid'de Emre randevusu

Fenerbahçe'yle sözlesmesi bu ay sonunda bitecek olan Emre Belezoğlu, Atletico Madrid'le önümüzdeki hafta içerisinde masaya oturacak. Şu anda herhangi bir anlaşma yok, transfer görüşmesi için radevu alınmış durumuda.
    TRANSFER GÖRÜŞMESİ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA MADRİD'TE YAPILACAK
    Radyospor'dan Özgür Sancar'ın edindiği bilgiye göre Madrid'te gerçekleşecek görüşmede Emre'nin temsil haklarını elinde bulunduran FlFA Menajeri Ahmet Bulut'un yanısıra Bulut'un ortağı, dünyaca ünlü menajer Jorge Mendes de yer alacak.
    ATLETİCO, SERBEST BİR OYUNCU OLDUĞU İÇİN EMRE'YE SICAK BAKIYOR
    Atletico Madrid'in CEO'su Miguel Angel Gil, Emre'nin serbest bir oyuncu olması, dolayısıyla transfer ücreti ödenmeden transfer edilebilecek olması nedeniyle milli futbolcunun transferine sıcak bakıyor. Ayrıca Arjantinli teknik direktör Simeone'nin kadro derinliği yaratmak yönündeki talebi Emre'nin transfer olasılığını da güçlendiriyor. Atletico Madrid, şu anda Kolombiya'da özel bir turnuvada yer alıyor. Bu nedenle Emre'yle yapılacak görüşme önümüzdeki hafta içerisinde gerçekleştirilecek.
    FENERBAHÇE'DEN ÇAĞRI YOK
    Fenerbahçe Yönetimi, şu ana kadar Emre'ye sözleşme yenilemek konusunda çağrıda bulunmadı. Bu Pazar günü yapılacak olağan seçimli genel kuruldan sonra da Fenerbahçe'yle Emre arasında herhangi bir görüşme yapılması beklenmiyor.
    Önümüzdeki hafta Madrid'te yapılacak görüşmede anlaşma sağlanırsa Emre Belezoğlu, Arda Turan gibi Atletico de Madrid forması giyecek.

2. şimşek59

şimşek59 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    bu haber gerçek değildir Atletico Madrid in emre ibi birsini hem yaş olarak hem karakter olarak herkeze itiraz eden bir maç cezalı bir maç sakat olan emre yi alıcağını hiç sanmıyorum

3. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    emrenin menejerleri çok iyi reklam yapıyorlar burda futbolu bırakır iyi futbolcu ama ahlaksız sahada dısarıyı bılmıyorum

4. Ahmet Hoca

Ahmet Hoca Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    defansın düzenlenmesi gerekir
    ortasahada selçuk ve emrenin yerine aynı kalitelerde oyuncular alınmalı
    bir de golcü

5. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Mehmet Topal ile Fenerbahçe yüzde 99 anlaşmaya vardı. İmza milli kamp sonrası atılacak.

Aykut Kocaman'ın listesindeki 1 numaralı isim olan Mehmet Topal'ın işi bitti bitecek.

Milli kamp sonrası imza atılacak

Ali Yıldırım, menajerlerle prensipte anlaştı. Valencia'ya 6 milyon Euro bonservis ödenecek. Fenerbahçe, Salih Uçan'dan sonra Mehmet Topal'ın da işini bitiriyor. Sarı Lacivertliler 2 sezondur İspanya'nın Valencia takımında forma giyen A Milli futbolcu ile prensipte anlaşma sağladı. Topal'ın menajeri ile günlerdir yapılan temaslarından ardından iş anlaşma noktasına gelindi.

Orta sahada Selçuk Şahin ve Cristian gibi iki önemli ismi elinde bulunduran Fenerbahçe, Melo-Selçuk İnan modeli iki orta saha yaratmak için resmen düğmeye bastı. Asbaşkan Ali Yıldırım, Topal'ın menajerleri Batur Altıparmak, Ali Egesel ve Ogan Tarhan ile çeşitli görüşmelerde bulundu.

66 maç oynadı, 3 gol attı

Valencia'nın 2 yıl önce 5.5 milyon euroya aldığı Mehmet Topal'ın gidişine de sıcak baktığı ve Fenerbahçe'nin bu rakama yakın bir para vereceği belirtildi. 8 milyon euro değeri bulunan Topal ile Tino Costa için Fenerbahçe'nin 14 milyon euro verdiği iddia ediliyor. Topal'ı bitiren Fener, Costa'yı da ilerleyen günlerde ikna edebilir.

Topal bilindiği gibi 2006'da Çanakkale Dardanel'den 1 milyon euroya Galatasaray'a gelmişti. Cimbom'un 2008 yılındaki şampiyonluğunda katkısı bulunan Topal, 2010'da ise 450 bin euroluk alacağını bırakarak Valencia'nın yolunu tutmuştu. Topal 2 sezonda toplam 66 resmi maça çıkarken 3 gol atmayı başardı.

Kocaman için ideal aday

A Milli Takım'ın orta sahadaki önemli isimlerinden Topal, Hiddink döneminde bir ara kadro dışı kalmış ve tercih edilmemişti. Abdullah Avcı tarafından yeniden A Milli Takım'a alınan Topal, "Örümcek adam" olarak biliniyor. Topal, uzaktan şutları ve pas dağıtımı ile Kocaman'ın gözüne girerken Barça sistemi için ideal isim olarak görünüyor.

6. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    İki sezondur Fenerbahçe'de kiralık oynayan Yobo, Leicester City'e transfer olup Ada'ya dönüş yapıyor. Nijeryalı'nın bonservisini elinde bulunduran Everton'ın Leicester City ile el sıkıştığı bildirildi.
    Fenerbahçe'de iki sezondur kiralık oynayan Joseph Yobo, Liecester City külübüne transfer oldu.
    Sabah Gazetesi'nin Ada basınına dayandırarak yayınladığı habere göre; Yobo'nun bonservisini elinde bulunduran Premier Lig ekibi Everton, 32 yaşındaki oyuncu için İngiltere'deki Championship ekibi Leicester City ile anlaşma sağladı.
    Dün sağlık kontrolünden geçen Yobo'nun bugün imza atması bekleniyor. Fenerbahçe'nin gelecek sezon konusundaki belirsizlik için Yobo transferini ağırdan aldığı, Everton kulübünün de bu yüzden Leicester City ile görüşüp transferi noktaladığı öğrenildi.

7. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Fenerbahçe'de Hasan Ali renklere bağlanınca, İsviçreli sol beke teşekkür edildi. İsviçreli oyuncunun ne kiralık ne de bonservisi ile alınmayacağı belirtildi.

Oktay ENSARİ/KAYSERİ,(DHA)
    Fenerbahçe, Kayserispor'dan Hasan Ali Kaldırım'ın bonservisini 4 milyon euroya aldı.

Kaleci Ertuğrul Karanlık, Kayserispor'a 2 yıllığına kiraya verildi.

Juventus'tan kiralanan Ziegler için teknik heyet de futbolcunun kendisi de nikah tazelemekten yana kararlıydı ancak Juventus'un tutumu, yüksek rakam istemesi burada önemliydi. Hasan Ali Kaldırım ise Milli takım kampında Bekir ile aynı odada kalarak Fenerbahçe'ye gelmek istediğinin sinyallerini vermişti.
    Hasan Ali, Kayseri ve Fenerbahçe kulüplerinden haber beklerken, bu müjde gece geç saatlerde geldi. Daha önce devre arasında Kayserispor Yönetimini'ni yoklayan Sarı-Lacivertli yönetim, sezon biter bitmez de resmi teklif ile Kayseri'nin kapısını çaldı.
    Fenerbahçe, Kayserispor'dan Hasan Ali Kaldırım'ın bonservisini 4 milyon euroya aldı. Kaleci Ertuğrul Karanlık ise Kayserispor'a 2 yıllığına kiraya verildi.
    Öte yandan kiralık olarak forma giyen Ziegler'e Hasan Ali alınınca teşekkür edildi ve ne kiralık ne de bonservisi ile alınmayacağı belirtildi.

KAYSERİSPORLU HASAN ALİ KALDIRIM'IN HEDEFİ İSPANYA LİGİ'YDİ

Kayserispor'un sol bekteki başarılı genç futbolcusu Hasan Ali Kaldırım, kendisine gelen tekliflerden İspanya Ligi'nde forma giymek istemesine kadar bir çok konuda açıklamalarda bulunmuştu.

"ALT YAPI EĞİTİMİNİ ALMANYA'DA ALMANIN AVANTAJINI YAŞIYORUM"

1.5 sene önce geldiği Kayseriu'de Milli takıma yükselecek kadar yıldızı parlayan genç yetenek, "Sen mevkiinde iyilerden birisin. Bir çok takım sol bekte sorun ve sıkıntı yaşarken, sen performansını nasıl koruyorsun? Almanya'da alt yapı eğitimini almış olman bir avantaj mı?" şeklindeki soruya şu cevabı vermişti:
    "Alt yapımı Almanya'da aldığım için, o disiplinle yetişmenin benim için avantaj olduğunu düşünüyorum. Tüm dünyada sol bek sıkıntısı var. Gördüğüm kadarıyla bir çok üst düzey takım sol bek arıyor. Gencim, daha ve çok çalışarak daha da iyi olmak istiyorum."
    "Fenerbahçe'den veya başka bir takımdan transfer teklifi aldın mı ?" sorusuna ise genç oyuncunun yanıtı; "Teklifler kulübe veya menajerime gelir. Ben transfer olaylarına bakmıyorum. Kafamı bunlarla meşgul etmek istemiyorum. Dediğim gibi Kayserispor ile Avrupa kupalarına gitmek istiyorum. İyi bir sezon geçirmek istiyorum. Ondan sonra hayırlısı neyse bakarız. Yönetim ve Başkan nasıl uygun görürlerse öyle olsun diyorum..." oldu.
    Kayserispor'lu futbolcu, "Bir çok genç yetenek aslında bir an önce 3 büyüklerden birine geçmek ister ama sen farklı düşünüyorsun...Bunun nedeni nedir?" dediğimizde ise "Evet ben farklı düşünüyorum. Kayseri'de gayet mutluyum. Uzun süre Kayseri'de kalmak istiyorum. Kayserispor'da şampiyonluk yaşamak istiyorum. Ondan sonra en büyük hayalim İspanya Ligi'nde oynamak. O ligi çok beğeniyorum. Kendimi de bu lige uygun buluyorum. Bir gün orada oynamak isterim. Hedefim bu..." şeklinde konuştu.
    Fenerbahçe'nin çok kaliteli oyunculara rağmen bir türlü sol tarafta verim alamamasını değerlendirmesini istediğimiz Hasan Ali Kaldırım, takım oyununun ve yardımlaşmanın önemine değinerek şöyle konuştu:
    "Büyük takımda oynamak kolay değil. Hem rekabet var hem de rakipler daha dirençli oluyor. Üzerlerindeki baskı da bize oranla çok fazla. Biz onlar kadar kuvvetli değiliz. Onlardaki kadar iyi oyuncularımız yok ama biz bir takım ruhuna sahibiz. Takım olduğunuz zaman ister Barcelona olsun, ister Fenerbahçe olsun her takıma karşı iyi oynarsınız ve kazanırsınız."
    Milli takımdaki gençleştirme ve yenileme operasyonuna rağmen Hiddink tarafından Hollanda maçının kadrosuna alınmayan Hasan Ali Kaldırım, çok kısa sürede ay-yıldızlı formayı giymek istediğini de belirtti. O maçta Galatasaray'dan Sabri'nin sol bek oynatıldığını hatırlattığımız Hasan Ali, teknik direktörlerin kararlarına saygı duyduğunu ve milli takıma çağrıldığı zaman göreve hazır olduğunu belirterek sözlerini tamamlamıştı

8. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Fenerbahçe Kulübü sözleşmesi sona eren Bekir İrtegün ile yeniden anlaşmaya vardı.

Fenerbahçe'de uzun süredir gündemi meşgul eden Bekir İrtegün konusu mutlu sonla noktalandı. Bir süredir Avrupa'nın çeşitli takımlarından transfer teklifleri alan Bekir İrtegün ile bugün masaya oturan sarı-lacivertli yönetim, milli futbolcuyu ikna turunda başarılı oldu ve resmi imzalar atttı.

Sarı-lacivertli kulüple 3 yıllık sözleşme imzalayan Bekir İrtegün, 2012-2013 sezonu için 1 milyon 250 bin euro, 2013-2014 sezonu için 1 milyon 350 bin euro, 2014-2015 sezonu için 1 milyon 450 bin euro ve her bir sezon içinde maç başına 15 bin euro kazanacak.

9. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Fenerbahçe Kulübü, Valencia'da forma giyen milli futbolcu Mehmet Topal için görüşmelere başlandığını borsaya bildirdi. Topal bu gelişmenin ardından "Herşey yolunda, iki tarafın anlaşması ve sözleşme imzalamama çok az kaldı." diye konuştu. Sarı lacivertlilerin Valencia'ya 4.5 milyon, Topal'a ise 2.8 milyon euro ödemesi bekleniyor.

DHA

Fenerbahçe, İspanya’nın Valencia takımında forma giyen milli futbolcu Mehmet Topal’ın transferi için görüşmelere başlandığını, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na bildirdi.

Fenerbahçe'nin görüşmelere başladığını Borsa'ya bildirdiği milli futbolcu Mehmet Topal'dan açıklama geldi. Topal "Herşey yolunda, iki tarafın anlaşması ve sözleşme imzalamama çok az kaldı." diye konuştu.

İspanya'dan alınan bilgilere göre Mehmet Topal için Valenica'ya 4.5 milyon Euro ödenecek. Milli futbolcuya yıllık 2 milyon 800 bin euro + maç başı 15 bin Euro ödenmesi bekleniyor.

Mehmet Topal, geçtiğimiz sezon başında Galatasaray'dan 5 milyon euro bedelle İspanya'nın Valencia takımına transfer olmuştu.

10. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Fenerbahçe uzun süredir peşinden koştuğu Mehmet Topal transferinde mutlu sona ulaştı.

İstanbul-DHA
    Mehmet Topal'da mutlu son...

Fenerbahçe, uzun süredir transferini gerçekleştirmek için büyük uğraş verdiği Mehmet Topal'ı 4 yıllığına renklerine bağladı.

İspanya'nın Valencia takımında top koşturan yıldız oyuncu yeni sezon hazırlıklarında artık Fenerbahçe formasını giyecek.

Valencia'ya 4.5 milyon euro ödenecek

Transferi resmi internet sitesinden duyuran sarı-lacivertli kulübün KAP'a yaptığı açıklama şöyle:

"Profesyonel futbolcu Mehmet Topal'ın transferi konusunda taraflarla anlaşmaya varılmıştır. Sözleşme süresi 4 yıl olup oyuncuya ödenecek yıllık garanti ücretin dökümü aşağıda verildiği gibidir:

2012-2013 sezonu için garanti ücret 2.000.000 Euro, maç başı 10.000 Euro;
    2013-2014 sezonu için garanti ücret 2.050.000 Euro, maç başı 10.000 Euro,
    2014-2015 sezonu için garanti ücret 2.050.000 Euro, maç başı 10.000 Euro;
    2015-2016 sezonu için garanti ücret 2.050.000 Euro, maç başı 10.000 Euro

Valencia Kulübü'ne ödenecek bonservis tutarı ise 4.5 milyon Euro'dur."

11. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Fenerbahçe'nin yeni transferi Mehmet Topal, sarı-laciverti kulübün televizyon kanalında canlı yayın konuğu oldu. Milli oyuncu iddialı açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe'nin yeni transferi Mehmet Topal FB TV'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Yıldız oyuncu şöyle konuştu:

ÇOK MUTLUYUM

"Transfer için çok mutluyum. Ben İspanya'da çok iyi 2 sezon geçirdim. İspanya'da Türk futbolunu iyi bir şekilde temsil ettiğimi düşünüyorum. Büyük bir camiadan başka bir camiaya geldim. Umarım İspanya'da elde ettiğim başarıları burada da elde derim."

BU CAMİANIN BİR PARÇASI OLDUĞUM İÇİN GURUR DUYUYORUM

"En üst düzeyde başarılar yaşamak istiyorum. Şampiyonluk yaşamaya geldim. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde de finale kadar yürüyebilir. Yaşanan bazı olumsuzluklara rağmen Fenerbahçe iyi bir mücadele sergiledi. Son dakikaya kadar mücade ettiler. Tüm arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bu camianın bir parçası olduğum için gurur duyuyorum."

BENİ BURADA GÖRMEK İSTEDİKLERİNİ HİSSETTİM

"Karakter olarak zorlukları aşmayı seven bir insanım. İspanya'da da bir iki ay çok zorlandım özellikle dil konusunda. Sahada sıkıntı yaşamadım. Takım arkadaşlarım destek oldu. İspanya ligi dünyanın en zor liglerinden biri, zorluklar oldu ancak üstesinden gelmeyi başardım. Golden daha çok benim için takımın kazanması önemli. Tabii gol atmak ayrı bir zevk. Ailemin tercihi bu kararda etkili oldu. Transfer görüşmeleri her açıdan iyi geçti. Beni burada görmek istediklerini hissettim. Burada olmaktan mutluyum."

FENERBAHÇE TARAFTARINA TEŞEKKÜR EDERİM

"Transfer sürecimde tepkilerinden dolayı Fenerbahçe taraftarına teşekkür ediyorum. Beni çok motive ettiler. Bu formaya layık olmak için elimden geleni yapıcam. Valencia'ya gitmeden önce de işimin gereklerini yapmaya çalışıyordum. Valencia'da bunu daha iyi öğrendim. İki sezon İspanya deneyimi futbol hayatımı çok etkiledi."

İNŞALLAH AYKUT HOCAYA LAYIK OLABİLİRİZ

"Volkan Demirel, milli takım sürecinde Fenerbahçe hakkında bana çok olumlu bilgiler verdi. Bütün arkadaşlarım çok güzel şeyler söyledi. Burada olmamda onların da payı büyük. Aykut Kocaman kendisini kanıtlamış futbol adamlarından birisi, kendisi bana bir arkadaş gibi yaklaştı. İnşallah biz de Aykut Hoca'ya layık sporcular olabiliriz."

FENERBAHÇE DÜNYADA TANINAN BİR CAMİA

"Fenerbahçe, geçmişte elde ettiği başarılarla dünyada tanınan bir camia, her zaman hedefi şampiyonluk olan bir takım Fenerbahçe, biz de bunun bilincindeyiz."

TÜRKİYE OLMADIĞI İÇİN ÜZGÜNLER

"İspanya'da bütün takımlar futbol oynamak için çıkıyorlar. Sertlik Türk futboluna göre daha az. İspanya'da iken Türkiye'nin EURO2012'de olmamasından dolayı insanlar bana üzgün olduklarını söylediler."

ŞAMPİYONLAR LİGİ'NDE FİNALE ÇIKABİLİRİZ

"Hedeflerim her zaman üst seviyede. Şampiyonlar Ligi'nde finale çıkabiliriz. Fenerbahçe çok büyük camia, takım oyununu sahaya yansıtırsak finale kadar gidebiliriz."

TÜRK FUTBOLCULARININ FAZLASI VAR

"Türk futbolcularının eksiği yok fazlası var. Biz devamlılığı ve profesyonelliği arttırmamız lazım. Taraftarlar futbolcularına çok sahip çıkıyorlar. Biz de oyuncularımıza sahip çıkmalıyız. Fırsat verildiği zaman Türk futbolcusu dünyanın her liginde futbol oynayabilir. Racing Santander maçının ardından 3 saat sonra hastanede gözümü açtım. Hayatta olduğum için şükrediyorum. O sakatlık hayatımda yaşadığım en zor günlerdi.

ÖRÜMCEK LAKABINI SEVİYORUM

"Benim için "sessiz" diyorlar ama arkadaş ortamında şakacıyımdır. Sahada fazla itiraz etmem, takım oyununa inanıyorum. Futbol dışında aileme önem veriyorum. Oğlumla zaman geçirmeye çalışıyorum. Çünkü zamanımız çok kısıtlı. Örümcek lakabını seviyorum. Bacaklarım uzun olduğu için bu lakap verildi. Uğur olarak sahaya sağ ayağımla çıkıyorum. Deplasman maçlarında ise oğlumun kıyafetlerini yanıma alıyorum."

FENERBAHÇE FORMASINA LAYIK OLMAK İÇİN...

"Her zaman formanın hakkını vermeye çalışacağım. Fenerbahçe formasına layık olmak için sahada ve dışarda elimden geleni yapacağım. Umarım bu forma ile büyük başarılara imza atarız."

12. cihat çapa

cihat çapa Guest

Fenerbahçe uzun süredir peşinde koştuğu Egemen Korkmaz ile 3 yıllık anlaşmaya vardı.
    Beşiktaş ile yollarını ayıran Egemen Korkmaz, Fenerbahçe ile 3 yıllık anlaşmaya vardı. Fenerbahçe transferi Kamuoyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi. Açıklamaya göre; Egemen Korkmaz'a yıllık 1 milyon 750 bin Euro ve maç başına 15 bin Euro ücret ödenecek.

TOPUK YAYLASI'NA CUMA GÜNÜ GİDECEK
    Egemen, Fenerbahçe'nin Topuk Yaylası'ndaki kampına cuma günü katılacak. Milli stoper, Beşiktaş yönetiminin "Ücretinde indirim yap" teklifine yanaşmamış; 1 milyon 400 bin Euro'luk alacağından vazgeçip 500 bin Euro da ödeyerek bonservisini almıştı. 30 yaşındaki futbolcu daha önce Bursaspor ve Trabzonspor formalarını da giymişti.

"HEYECANLI VE MUTLUYUM"
    FBTV'de canlı yayına katılan Egemen şunları söyledi: "Hayırlı olsun. Çok mutluyum ve heyecanlıyım. Büyük bir camiaya geldim. İmzayı attıktan sonra rahatladım. Fenerbahçe forması giyecek olmaktan dolayı çok mutluyum. Aykut Kocaman'a çok teşekkür ediyorum. Beni takımda görmek istediğini söylemişti. Onunla birlikte çalışacak olmaktan dolayı mutluyum. Ali Yıldırım ve menajerim Erdinç Şehit de transferimin gerçekleşmesinde çok etkili oldu. Şükrü Saracoğlu'na hep rakip olarak gelmiştim. Ama şimdi ev sahibiyim. Burada oynayacağım günü bekliyorum. Bana olan güveni boşa çıkarmak istemiyorum. Taraftarlarımızın beklentilerini karşılamaya çalışacağım. Başkanımız Aziz Yıldırım'a da geçmiş olsun. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Transferimle yakından ilgilendiğini biliyorum."

"VOLKAN ÇOK İYİ ARKADAŞIM"
    Volkan Demirel'e de övgüler yağdıran Egemen "Kartalspor'dayken oda arkadaşımdı. Hayatım boyunca arkadaşım olacak. Onunla birlikte oynayacak olmak beni sevindiriyor" ifadesini kullandı. Daha sonra yayına telefonla bağlanan Volkan Demirel ise "Egemen'e anlatmaya gerek yok. 11-12 sene önce aynı odayı paylaştık. İnşallah şimdi de birlikte sevineceğiz" diye konuştu.

13. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekiplerinden Elazığspor, Fenerbahçe’den Fabio Bilica ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Kulübün internet sitesinden yapılan açıklamada, Süper Lig’de 3 yıldır top koşturan, Fenerbahçe’nin Brezilyalı futbolcusu Fabio Bilica ile kulüp başkanı Selçuk Öztürk ile futbol şube sorumluları Zafer Yetiş ve Yüksel Aydın’ın yoğun çabaları sonucunda 2 yıllık sözleşme imzalandığı belirtildi.

Açıklamada, ”Bilica’ya başarılar diler, Elazığspor’umuza hayırlı olmasını temenni ederiz” denildi.

Brezilyalı savunma oyuncusu Fabio Alves Da Silva Bilica, Türkiye’de Sivasspor ve Fenerbahçe kulüplerinin formasını giydi. Sivasspor’da 2008-2009 sezonunda forma giyen Bilica, 9 Haziran 2009’da Fenerbahçe ile 3 yıllık sözleşme imzalamıştı. Sarı-lacivertli ekiple 31 Mayıs 2012’de sözleşmesi sona eren 33 yaşındaki futbolcu Bilica, yeni sezonda, Sivasspor’da birlikte çalıştığı Bülent Uygun’un teknik direktörlüğünü yaptığı Elazığspor’un başarısı için ter dökecek.

Son 4 sezonda 1’i ligde, 1’i Türkiye Kupası’nda olmak üzere 2 kez fileleri havalandıran Bilica, bu golleri Sivasspor forması altında kaydetti.

14. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Fenerbahçe, Issiar Dia'nın Katar'ın Lakhwiya Sport Club Company Kulübü'ne 4 milyon Euro transfer bedeli karşılığında transfer olduğunu borsaya bildirdi.

Fenerbahçe Kulübü, Senegalli futbolcusu Issiar Dia’nın Katar’ın Lakhwiya Sport Club Company Kulübü’ne transferi konusunda anlaşma sağlandığını açıkladı.

Fenerbahçe Futbol A.Ş ’den İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’na (İMKB) gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda da yer alan açıklamada, ”Issiar Dia’nın uluslararası transferi için Katar’ın Lakhwiya Sport Club Company kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Transfer bedeli 4.000.000 avrodur. Issiar Dia’nın sağlık kontrolünün sonucuna göre anlaşma yürürlüğe girecektir” denildi.

Issiar Dia, Fenerbahçe’ye 2010-2011 sezonunda Fransız ekibi Nancy’den 6.5 milyon euroya transfer edilmişti. Senegalli oyuncu, iki sezon formasını giydiği sarı-lacivertli takımda, Süper Lig’de 41 maça çıkıp 5 gol atarken, 6 kez de Türkiye Kupası maçlarında oynadı ve 1 gole imza attı.

12 takımlı Katar 1. Ligi'nde Lekhwiya 22 maçta elde ettiği 43 puanla lider bulunuyor.

F.Bahçe Dia'ya teşekkür etti

Fenerbahçe Kulübü, Katar’ın Lakhwiya Sport Club Company takımına transferi konusunda anlaşma sağladığı Senegalli futbolcusu Dia’ya teşekkür etti.

Sarı-lacivertli kulübün internet sitesinde yayımlanan mesajda, ”İki sezon önce Fransa’nın Nancy takımından aramıza katılan, tekniği ve hızı ile görev aldığı maçlarda heyecan yaratan Senegalli milli oyuncumuz Issiar Dia’ya Lakhwiya takımında başarılar diler; Fenerbahçemize sağladığı katkı için kendisine teşekkür ederiz. Yolunun açık olması dileğiyle...” şeklinde ifadeler yer aldı.

15. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Sarı-lacivertli yönetim, Everton’un bonservisine yüksek para istediği Yobo’dan vazgeçti.

İki sezon kiralık olarak oynayan Nijeryalı oyuncunun da kendisi ile ilgilenilmediği için tavır yaptığı, Fenerbahçe’nin de tüm bu gelişmeler üzerine savunmaya yeni bir oyuncu aramaya başladığı öğrenildi.

Yobo’nun restini gören, bu futbolcunun yüksek maliyeti ile yaş problemini de değerlendiren Fenerbahçe Yönetimi yeni isimler üzerinde dururken, alternatif oyuncularla temasların hızlandığı bildirildi.

Teknik Direktör Aykut Kocaman savunmasına mutlak surette bir yabancı oyuncu alacak. Bu oyuncunun çok yüksek maliyetli olmaması için çaba harcayan Fenerbahçe, yeni stoperinin Şampiyonlar Ligi’nin ağırlığını kaldıracak yetenekte olmasını istiyor.

16. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Fenerbahçe, Juventus'un Sırp oyuncusu Krasic ile anlaşmaya vardı. Sarı-lacivertli ekip, bugün kulübü ile bonservis için görüşecek.

Fenerbahçe, kadrosunu yeni transferlerle güçlendirmeye devam ediyor. Salih Uçan, Hasan Ali Kaldırım, Kuyt, Egemen Korkmaz ve Mehmet Topal'dan sonra Juventus'un Sırp yıldızı Krasic'i de kadrosuna katmak üzere...
    NTVSPOR'un son dakika olarak duyurduğu habere göre; Fenerbahçe, İtalyan devi Juventus'un Sırp oyuncusu Krasic ile her konuda anlaştı. Sarı-lacivertli ekip, Juventus kulübü ile bugün bonservis konusunda anlaşmaya çalışacak.

28 yaşındaki Sırp orta saha oyuncusu, geçtiğimiz sezon İtalyan ekibinde forma şansı bulduğu 7 maçın 4'ünde ilk onbirde forma giydi ve rakip filelere 1 gol kaydetti. Krasic, Sırbistan Milli Takımı'nın da formasını giyiyor.
    KRASIC KİMDİR?

Doğum tarihi: 1 Kasım 1984 (28 yaşında)
    Doğum yeri: Kosovska
    Boyu: 1,85
    Mevkii: Orta saha
    Oynadığı takımlar: Vojvodina, CSKA Moskova, Juventus

Sırp yıldız, geçtiğimiz sezon Juventus formasını lig ve kupa olmak üzere toplamda 8 kez gityen Krasic 1 gol attı.

17. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Fenerbahçe Kulübü; Milos Krasiç ve Joseph Yobo ile görüşmelere başlandığını borsaya bildirdi

Fenerbahçe Futbol AŞ'nin İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'na gönderdiği ve Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda da yer alan açıklamada, ''Juventus Kulübü oyuncusu Milos Krasic ve Everton Kulübü oyuncusu Joseph Yobo'nun transferi için görüşmelere başlanmıştır'' denildi.
    Gündüz saatlerinde Juventus'tan ayrılmak isteyen Krasiç'in menajeri Dejan Joksimovic ile Şükrü Saracoğlu Stadı'nda görüşen Fenerbahçe yönetimi, anlaşmaya vardı. Sırp yıldız, önümüzdeki günlerde resmi sözleşmeyi imzalayacak.
    Son 2 sezondur kiralık olarak Fenerbahçe forması giyen Yobo da kendisini sarı-lacivertli renklere bağlayan imzayı atacak.

18. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Sarı lacivertli kulüp, en son Juventus'ta forma giyen Krasic ile 4 yıllığına anlaştı

Fenerbahçe, daha önce Vojvodina, CSKA Moskova ve Juventus takımlarında forma giyen Sırp Milos Krasic ile 4 yıllık anlaşma sağladı.

Sırbistan Milli Takımı’nın formasını da giyen hücuma yönelik orta saha oyuncusu, Caner Erkin ile CSKA Moskova’da birlikte forma giymişti.

Krasic'in yıllık 2.3 milyon euro garanti, maç başına da 12 bin 500 euro alacağı bildirildi.

Krasic'in bugün İstanbul'a gelmesi bekleniyor.

19. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18

BATUHAN BOMBASI
    F.Bahçe, Eskişehir'in problemli golcüsü Batuhan'ı almak için kolları sıvadı. Aykut Kocaman, genç oyuncu için olumlu rapor verdi. Sarı Lacivertliler Semih Şentürk'ü takasta kulllanmak niyetinde olduğu öğrenildi.
    Kaynak: AMK

20. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Fenerbahçe, 2 sezondur kiralık olarak formasını giyen Joseph Yobo ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Nijeryalı stoper yıllık 2 milyon ve maç başına 10 bin Euro alacak. Everton'a ise 2.5 milyon Euro bonservis bedeli ödenecek.

Sayfayı Paylaş