F.Gülen'den Şaşırtacak İsrail Yorumu

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında Mu®aT tarafından paylaşıldı.

1. Mu®aT

Mu®aT <b><font color="red">System Administrator</b></fon Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Fethullah Gülen, ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal’a verdiği söyleşide, Türk bir kuruluşun önderlik ettiği bir filonun İsrail’in izni olmadan Gazze’ye yardım götürmesini eleştirdi.

Fethullah Gülen, İsrail ordusunun, Akdeniz’de Gazze’nin ablukasını delerek yardım götürmeyi amaçlayan filoya düzenlediği operasyonda 9 Türk hayatını kaybetmesiyle ilgili görüşlerini açıkladı.

Gazetenin haberine göre Gülen, söyleşide olayla ilgili izlediği haberler hakkında, "Gördüğüm şeyler hiç de hoş değildi" dedi. Gülen, "Çok çirkin şeylerdi” diye konuştu.

Gülen, organizatörlerin Gazze’ye yardım götürmeden önce İsrail’le uzlaşma yolunu seçmemelerini "faydalı sonuçlar doğurmayacak şekilde otoriteye baş kaldırmak” olarak tanımladı.

İsrail'den izin alınmalıydı

WSJ, Gülen’in sözlerinin İsrail tarafından iade edilen aktivistlerin Türkiye’de kahramanlar gibi karşılandığı bir döneme denk geldiği yorumunu yaptı.

Gazze’ye yardım götüren gemilerin önder organizatörlerinden biri olan ve 100’den fazla ülkede yardım faaliyetleri gerçekleştiren İnsani Yardım Vakfı’ndan (IHH) kısa bir süre önce haberdar olduğunu söyleyen Gülen, “IHH’nin politik bir amaç güdüp gütmediğini söylemek kolay değil” dedi.

Suçluyu bulma işi BM'nin

Gülen, kendi hareketiyle ilişkili bir derneğin Gazze'ye yardım götürmek istediği zaman onlara İsrail'den izin almaları gerektiğini söylediğini belirtti.

Gülen ayrıca, bu olayda suçluyu bulma işinin Birleşmiş Milletlere bırakılmasının en iyi seçenek olduğunu da sözlerine ekledi.
    Söyleşiyi gerçekleştiren muhabir, Gülen’in evinin koridorunda, büyük bir Türkiye haritası, Kuran’dan bir ayet ve Boğaz üzerinden geçen bir Türk F-16’sının resmi bulunduğunu da aktardı.

Kaynak: internethaber

Hoca taa amerikandan söylüyor kuşkulu bir kuruluş diye ihh için biz burnumuzun dibini göremiyoruz körüz biz kör

2. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Şaşıracak bir husus yok; Fethullah hazretleri direk ABD'nin kucağındadır. Oturduğu kucakta bir hareketlenme oldu mu direk hisseder, sonra da şakirtlerine haber verir : "Aman oynuyor, aman dikkat edin hepimize saplanır" diye. Olay bundan ibarettir. "US Cobra ve Fetosh" diye Vivid Video da filmini çekecekmiş yakında. Bakarsınız Serverdaki kanallara da düşer :)

3. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    F tipi gülen takiye uyguluyor aman bizden uzak dursun

4. ahmetkenan

ahmetkenan Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bence öylebir açıklama yapmamıştır,zaten bir gaztede bunu beyan etti

5. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    :hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

İlk gün celallenen Bülent Arınç Bey de Fethullah Efendinin kucakta hissetiklerinin derin manasını kavramış olmalı ki size göre yapılmayan açıklama için 'Ne derse doğrudur' şeklinde biat kokan bir yorumda bulundu. Tabii bu artık Cemaat liderine mi biatdır yoksa Cemaat liderinin oturduğu Amerikan Kucağı'na mı biatdır yorumu size bırakayım....

Bir de Cem Sultan olayını hatırlatayım. Fatih'in kardeşi idi bilgilerimin bayatlğı beni yanıltmıyorsa ve İtalyanlar osmanlı aleyhine kullanmak için himayesine almıştı. Bugün de olan bundan farklı değil. Bir cemaat liderini kucağa himayeye alıp Türkiye'yi onun aracılığı ile etkilemeye çalışıyorlar.

6. microlab

microlab Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bunlar Çok Güzel ORGANİZE Hareketlerdir... Bakınız yeni giden 2 gemi Ne kadar hoş karşılanmış yollarına bir tek KIRMIZI HALI sermemişler. Her zaman söyleyeceğim olan VATANDAŞLARIMIZA oldu boşuna MİTİNG leri dolaşıp Timsah gözyaşı dökmesin İKTİDAR dakiler çünki sınıfta kaldılar. Şimdilerde bu işi OY AVCILIĞINA döndürdüler düşen REYTİNG lerini bu şekilde yükseltmeya çalışıyorlar Fethullah efendi ne güzel demiş ama İZİN ALINMALI idi diye ama ne yazıkki ters giden bir şeyler var ortaya ilginç durumlar çıkmaya başladı. Sn: Başbakanımız tutturmuş HAMAS terörist değildir diye anlamadım gitti DÜNYANIN kabul ettiği Terör örgütü listesinin başlarında olanlar neden Bizim Başbakanımız tarafından bu şekilde TERS bir biçimde yorumlanıyor anlamak mümkün değil valla. İşi gücü bıraktı memleketin tüm sorunlarını halletti varsa yoksa Filistin.TERÖR aşağı yukarı hergün can alırken neden bu kadar vurdumduymazlık sergileniyor.? Yazık size vatandaşlarımız olan sizlere oldu öldüğünüzle kalacaksınız diğerleri nasılsa bir şekilde yine işlerini halledecekler.....

7. evangelis

evangelis Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Gelsin oylar, referandum meferandum. Hikaye, masal.

Söylemiş olsa ne olacak, söylememiş olsa ne olacak? Pratikte hiç bir anlamı yok ki.

8. dilek20

dilek20 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ülkemizi amerikadan yöneten fetoş bir konuşmuş ama tabiki ülkemizin lehine olmayan tavırlar içinde bu adamın tasması zaten israil ve amerikanın elindedir ne konuşmasını beklerdik iranın vururuz tehtidine erdoğanın sahip çıkması gibi şaşırtıcı değildir içinden geldiği net olarak amerika ve israil taraftarı olduğunu sergilemiştir hain herzaman haindir ne mutlu türküm diyebilene

9. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Hoca efendi büyük adam onu hep alkışlamışımdır ALLAHA inançı tartışılmaz ama adalete inançı olmayan birçokşeyi kendi etrafında dönmesini seven adam ama adaletten kaçıyor kaldıki adalet şimdi ondan yana ama yinede kaçıyor ama zamanında lanetlediği amerikaya kaçması manidar hep söyler ama sonra söylemedim dedi mi onun dediği doğrudur zamanında rusya yıkılaçak demişti öylede oldu ama amerikanın sonu geleçek demişti defalarca bornova yeni camide ama yok sonra ofikir değiştirince amerika yıkılmaktan kurduldu çünkü o karargahı amerikaya taşıdı acırım o amerikalılara ama akplinin monjer lafı oturdu gibi ama arınç kurtarmaya calıştı oldumu olmalı çünkü monjerin akp den el çekmesi akp için kötü olur ama şimdi ne olaçak israil de pkk lılara yardım gemisi gönderiyormuş ne yapaçak akp gemiyi basaçak mı siz söyleyin

Sayfayı Paylaş