F.Bahçe yönetiminden Aragones cevabı

Konu, 'FENERBAHÇE' kısmında Örnek tarafından paylaşıldı.

1. Örnek

Örnek Guest

Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri, ilk toplantıda mazbatalarını alıp resmen göreve başlarken yönetici Nihat Özdemir Aragones'le ilgili sorulara cevap verdi.

01 Haziran 2009 22:00

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bulunan kulüp binasında gerçekleştirilen toplantı sonrası, yöneticiler Nihat Özdemir ve Ali Koç, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Aragones'in kulübe gelerek yaptığı görüşmeyle ilgili olarak Özdemir, ''Biliyorsunuz, şu andaki hocamızdır. Sözleşmesi devam etmektedir. Sayın başkan ve yönetim kuruluyla görüşme için her zaman kulübe gelebilir ve görüşmeler yapılabilir'' açıklamasını yaptı.

Özdemir, ''Aragones gidecek mi, kalacak mı?'' sorusuna ise ''Şu anda herhangi bir şey söylememiz söz konusu değildir'' yanıtını verdi.

Özdemir, Sivassporlu futbolcu Bilica'nın transferiyle ilgili de ''Daha henüz biten bir şey yok. Görüşmeler olumlu devam ediyor. Bittiği anda açıklayacağız'' dedi.

Toplantının gündem maddelerini mazbata, yönetim kurulu görev tarifleri ve tanışma olarak sıralayan Özdemir, ''Transfer konusu herhangi bir şekilde görüşülmedi. Hocamızla ilgili olsun, transferlerle ilgili olsun, bu hafta yaşanacak gelişmeleri size anında, her zaman olduğu gibi sunacağız. Her gelişme olduğu zaman sayın basın temsilcilerine gelişmeler açıklanacaktır'' şeklinde konuştu.

Kongre divan başkanı Talat Yılmaz'ın toplantıda yeni yönetim kuruluna mazbatalarını verdiğini anlatan Özdemir, şunları kaydetti:

''Kedilerine teşekkür ediyoruz. Görevimize resmen başlamış bulunmaktayız. İlk toplantımızda sayın başkan yeni yöneticilerle mevcut yöneticileri tanıştırdı ve toplantı görüş alışverişiyle geçti. Sayın başkan yeni dönemde, yeni görevlerin tarifleriyle ilgili neler yapılacağına ilişkin görüş alışverişinde bulundu. Fenerbahçe'deki görevler konusundaki tercihini başkanımız bu hafta düşünerek yapacaktır. Bunu da basına açıklayacağız.''

-ALİ KOÇ'UN AÇIKLAMASI-

Ali Koç ise yaptığı açıklamada, son yıllarda Fenerbahçe'de transferle ilgili gelişmelerin tamamlandıktan sonra açıklandığını ifade ederek, ''Herhangi bir spekülasyona maruz kalacak açıklamamız veya haber sızdırmamız olmamıştır. Tabii ki hocamız geldi, bizimle görüştü. Lig sonuçlandı, oyuncular ve teknik kadro tatile çıkacaktır. Bunlarla ilgili gerekli görüşmeler yapılıyor. Nihai kararlar alındığı zaman da sizlere açıklanacaktır'' diye konuştu.

Koç, ''Bu sezon en çok hoca konuşuldu. Aragones'ten gerçekten memnun musunuz?'' şeklindeki soruya şöyle yanıt verdi:

''İyi bir sezon geçirilmediği zaman, önce teknik kadro, sonra yönetim hedef alınır. Bu sene Fenerbahçe'nin yaşadıkları ortadadır. Kongrenin sonunda verilen çok ciddi, büyük sorumluluk arz eden beraberinde sorunlar da getirebilecek taahhütlerimiz olmuştur. İnanın o günden bugüne, gelecek, gidecek, kalacak, olabilecek her alternatif senaryo değerlendirilmektedir. Olduğu zaman açıklayacağız. Şu anda bir şey açıklamıyor olmamız kafanızda yanlış fikirler edinmenize neden olmasın.''

Fenerbahçe Kulübü'ne 3 yıl önce yönetici olduğunu hatırlatan Koç, ''Son bir haftada gördüğüm çalışmaları, bir taraftar gözüyle baktığım zaman son derece motive edici; ileriye dönük baktığımızda ümit verici gördüm'' dedi.

Sayfayı Paylaş