EPDK'dan benzin'e indirim, mazota zam

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında mescer tarafından paylaşıldı.

1. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    EPDK akaryakıt dağıtım şirketi ve bayi tavan fiyatlarında yaptığı düzenlemeye paralel olarak, benzin fiyatında indirime giderken, motorinin ve gazyağına zam geldi.

10 Ağustos 2009 00:12

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) akaryakıt dağıtım şirketi ve bayi tavan fiyatlarında yaptığı düzenlemeye paralel olarak, benzin fiyatı 3 kuruş düşürüldü, motorinin perakende satış fiyatı 4 kuruş, gazyağının perakende fiyatı ise 6 kuruş artırıldı.

AA muhabirinin belirlemelerine göre, EPDK, 8 Ağustos'ta 95 oktan kurşunsuz benzinin dağıtım şirketi tavan fiyatını 3,19 liradan 3,16 liraya, bayi tavan fiyatını ise 3,34 liradan 3,31 liraya indirdi.

Buna paralel olarak, akaryakıt bayileri, kurşunsuz benzinin fiyatını, dünden geçerli olmak üzere 3,34 liradan 3,31 liraya düşürdü.

Kurul ayrıca, dün itibariyle, motorinin dağıtım şirketi tavan fiyatını 2,48 liradan 2,52 liraya, bayi tavan fiyatını 2,66 liradan 2,70 liraya, kırsal motorinin dağıtım şirketi tavan fiyatını 2,36 liradan 2,40 liraya, bayi tavan fiyatını ise 2,52 liradan 2,56 liraya yükseltti.

Bayiler de buna paralel olarak, kırsal motorinin fiyatını 2,52 liradan 2,66 liraya, motorinin fiyatını 2,66 liradan 2,70 liraya, gazyağının fiyatını ise 6 kuruş artırarak da 2,35 liradan 2,41 liraya çıkardı.

Akaryakıtın perakende satış fiyatları, illere ve dağıtım şirketlerine göre çok küçük farklılıklar gösterebiliyor.

2. usaleski

usaleski Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bu nedir ya

3. 1974mar

1974mar Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    nasıl olsa millet olarak ses çıkarmıyoruz diye zamlara devam ediyorlar.

Sayfayı Paylaş