Emeklilere müjde!

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında delipozu tarafından paylaşıldı.

1. delipozu

delipozu Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    SGK'dan emeklileri sevindirecek haber. Kurum tarafından ödenen emekli maaşlarında farkların yatırılacağı açıklandı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 839 bin 717 kişinin 01 ocak 2010 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarlarının, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerine gönderileceğini bildirdi.

SGK TARİH VERDİ
    SGK Başkanlığından yapılan açıklamada, kamu personelinin maaşlarının hesabına esas tutulan katsayıların 1 Ocak 2010-30 Haziran 2010 tarihleri arası için yeniden tespiti nedeniyle emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 839 bin 717 kişiye 01 Ocak 2010 tarihinden geçerli olmak üzere aylık farkı tutarlarının ödenmesi ile ilgili bilgi verildi.
    2010 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu'nun 31 Aralık 2009 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdiği hatırlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi: ''Bilahare, 10 Ocak 2010 tarihli ve 27 bin 460 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulunun 6 Ocak 2010 tarihli ve 2010/7 sayılı kararı ile 1 Ocak 2010-30 Haziran 2010 döneminde geçerli olmak üzere katsayılar yeniden belirlenmiştir.

BUNA GÖRE;
    1 Ocak 2010-30 Haziran 2010 döneminde geçerli olmak üzere, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 154. maddesi uyarınca, aylık gösterge tablosunda yer alan rakamlar ile ek gösterge rakamlarının aylık tutarlara çevrilmesinde uygulanacak aylık katsayısı (0,057383), memuriyet taban aylığı göstergesine uygulanacak taban aylık katsayısı ise (0,76293) olarak tespit edilmiştir.
    5434 Sayılı Emekli Sandığı Kanunu'nun mülga hükümlerine göre emekli, malullük, vazife malullüğü, dul veya yetim aylığı alan 1 milyon 839 bin 717 kişinin 01 Ocak 2010 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık almakta oldukları Banka ve PTT şubelerine gönderilerek, Şubat 2010 ayı içerisinde aylık almakta oldukları gün itibari ile ödeme yapılacaktır.
    Buna göre, A- Aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan; 1. Grupta aylık alanlara; Ocak ayı olmak üzere 1 aylık tutarında, 2. Grupta aylık alanlara; Ocak, Şubat ayı olmak üzere 2 aylık tutarında, 3. Grupta aylık alanlara; Ocak, Şubat, Mart ayı olmak üzere 3 aylık tutarında, B- Aylıklarını birer aylık olarak alanlara; Ocak ayına ait 1 aylık tutarında aylık farkı tahakkuk ettirilmiştir.''

Kaynak : Habertürk

2. severimseni

severimseni Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Allah aşkına Şu haber yazısından bir anlam çıkaran varsa bana da açıklasın?!

3. harami44

harami44 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    kardeş emekli maaş hesaplamalarında normal çalışan memur maaş katsayısı ödeme yapılıyor 1 ocak 210 tarihinden itibaren memur maaş katsayısı artığı için emekli maaşıda zamlı olması gerekiyor emekli maaşları eski katsayıya göre hesaplandığı için yeni katsayı ile eski katsayı arasındaki fark emekli maaşlarına yansıtılarak fark olarak kendilerine ödeneceğini açıklıyor umarım anlatabilmişimdir

4. suvekum

suvekum Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Allah razı olsun tayyipten...

5. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Emekliler çıkmazın içindeler ben bu ay nasıl doğalgaza ödeme yapacam en azından eskiden yakıt parası veriyorlardı gitti vergi iadesi alıyorduk gitti bakalım daha neler gidecek

6. sensizlikzor

sensizlikzor Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    inşallah verırler

7. liselim

liselim Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ihsallah dogrudur.

8. harami44

harami44 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    eskiden ağlayan çocuğa şekere bandırılmış yalancı meme verirlerdi buda öyle birşey

9. 34ist

34ist Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    ben emekliyim.evet şartları görüyorsunuz arkadaşlar.aman iş yerinden kovmadıktan sonra emekli olmayın. benden size tavsiye.saygılar

10. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Yandık şubat da doğal gaza zam yapacaklarmış

Sayfayı Paylaş