Elektriğe yüzde 8.1 zam geldi

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında himm tarafından paylaşıldı.

1. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    EPDK fiyatlara elektiriğe ortalama yüzde 8.1 oranında zam yaptı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, elektriğe 1 Nisan'dan itibaren geçerlik olmak üzere yüzde 8,1 oranında zam yaptı. Açıklamada, Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi tarafından Perakende Satış Lisansına Sahip Bölgesel Elektrik Dağıtım Şirketlerine, 01 Nisan'dan tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde aktif elektrik enerjisi bedeli olarak 18,91 Krş/kWh uygulanmasına karar verildiği belirtildi.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan yapılan yazalı açıklama şöyle : "Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 31/03/2012 tarihli toplantısında, 4628 sayılı Elektrik Piyasası Kanununun 13 üncü maddesine göre; 01/04/2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi (TETAŞ) tarafından uygulanacak aktif elektrik enerji toptan satış tarifesi hakkında; 1 - Türkiye Elektrik Ticaret Taahhüt Anonim Şirketi tarafından; Perakende Satış Lisansına Sahip Bölgesel Elektrik Dağıtım Şirketlerine, 01/04/2012 tarihinden itibaren geçerli olacak şekilde aktif elektrik enerjisi bedeli olarak 18,91 Krş/kWh uygulanmasına, 2 - Perakende Satış Lisansına sahip Dağıtım Şirketlerinden elektrik enerjisi alan iletim sistemi kullanıcısı tüketicilere uygulanan tarifelerin, TETAŞ tarafından iletim sistemine doğrudan bağlı tüketicilerine uygulanmasına devam edilmesine, 3 - Enerji KİT'lerinin Uygulayacağı Maliyet Bazlı Fiyatlandırma Mekanizmasının Uygulanmasına Yönelik Usul ve Esaslar Genelgesi uyarınca makroekonomik göstergelerde meydana gelebilecek değişikliklerden veya sair nedenlerden dolayı TETAŞ tarafından Kuruma tarife değişikliği teklifinde bulunulması durumunda, Kurum tarafından yapılacak inceleme ve değerlendirme sonucu alınacak Kurul Kararı çerçevesinde tarife değişikliği yapılmasına, karar verilmiştir"

2. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    birşey olmaz benim vatandaşıma herşey güzel bu şarkıyı çok seviyorum gecen adını bilmediğim sakallı bakan iran dönüşü acıklama yapıyor sorulan soru üzerine biz devre aldığımız da 22$ dı petrol diyor şimdi 122$ diyor ama yüzde 60vergi diyor muhabir onu diyor maliye bakanına sorun benim yetki alanıma girmez diyor nekadar basit uyu TÜRKİyem uyu güzel günler yakın milletvekili maaşlar aynı gün milletin maaşları neyse bu zamlar etkilemez benim güzel insanımı???rahmetli erbakan hoca negüzel demişti nargoz ağır geldi insanı ma neyapsalar hoşuna gidiyor gülümseme yüzünden eksik olmuyor!!

3. Ahmet Hoca

Ahmet Hoca Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    ne kadar güzel oh ohhh
    yetmez ama

4. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Hayırlı olsun benim yüzde 49 vatandaşıma.

5. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    bizim millet unutur bunları. çünkü millet olarak geçmişini unutan bir milletiz. görün bakın gene AKP birinci parti olarak seçimi kazanır.inşaallah yanılırım

6. fatalerror

fatalerror Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    eğitimden diline dinin sporuna herşeye el attılar bu millet para için bazı şeylerden vaz geçti menfaatleri için herşey evet diyorlar müstehak bazılarına

7. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    durmak yok zamma devam

8. kıpkıp

kıpkıp Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    bütün mesajlara katılıyorum,lakin çözüm bu itirazları yasal yollardan eyleme dönüştürmek olmalı,daha geçen gün Malezya gibi bizden geri ve müslüman olan bir ülke akaryakına zam yapıldı diye hükümeti salladı...eylem lazım eylem dostlar...

Sayfayı Paylaş