Elazığ'da Kadın Kılığına Giren Erkek Dilenci Yakalandı

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında adanali_001 tarafından paylaşıldı.

1. adanali_001

adanali_001 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    KAMERALARI KARŞISINDA GÖRÜNCE TEKRAR BAŞÖRTÜSÜYLE YÜZÜNÜ GİZLEDİ

Elazığ'da kadın kılığına girerek kara çarşaf giyen bir erkek dilenci, zabıta ve polisin düzenlediği ortak operasyonda yakalandı.

Elazığ Belediyesi zabıta ekiplerinin özellikle Cuma günleri cami önlerindeki dilencilere yönelik yaptığı operasyonlarda kadın kılığına giren bir dilenci, iki haftalık takip sonucunda bugün yakalandı. Diyarbakır Çermik İlçesi nüfusuna kayıtlı olan 17 yaşındaki Adem Karaman adlı genç kadın kılığına girrip dilenirken bugün zabıta ve polis ekiplerinin ortak operasyonuyla yakalandı.

Elazığ Belediyesi Başkan Yardımcısı Cemil Çiftçi, polis ile ortaklaşa düzenlenen dilenci operasyonlarının aralıksız devam ettiğini belirterek, "Bugün yakalanan kadın kılığındaki erkek dilenci iki haftalık takibi sonucu İzzetpaşa Mahallesi Kubbeli Camii önünde diğer kadın dilencilerle birlikte, insanların duygularını istismar ederek insanlardan para dilenirken, zabıtalar tarafından kıs kıvrak yakalandı" dedi.

Kaçmaya çalışan kadın kılığındaki erkek dilenci Adem Karaman, olay yerine gelen polis ekipleri tarafından ekip otosuna alınırken, başındaki yazmayı çıkarmak istedi. Yazmayı çıkaran Karaman, kameraları karşısında görünce tekrar başörtüsüyle yüzünü gizledi. Polis aracına bindirilen dilenci Karaman'ın yakını olduğunu söyleyen bir kadın ise onun yurtta büyüdüğünü belirterek, "O bir yurt çocuğudur. Diyarbakır'dan geldi" dedi.

Zabıta ve polis ekipleri tarafından önce zabıta karakoluna götürülen genç erkek kıyafetlerini giydikten sonra hırsızlık masası polislerinin sorularını yanıtladı. Polisin kollarında kesik izi olup olmadığını kontrol ettiği Adem Karaman, "Ağbi benim ne annem var ne de babam var. Ağbim cezaevindedir. Dedim, iki üç kuruş para toplayayım götürüp ağbime vereyim. Ben onun için camiye gittim. Cebimde hiç param yok olsa, sigara alırdım" dedi. Adem Karaman, yapılan sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Sayfayı Paylaş