Dünyanın ilk Windows 10 Televizyonunu Duyurdu

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    [h=1]Videocon ve Microsoft, Dünyanın ilk Windows 10 Televizyonunu Duyurdu[/h]Dünyanın ilk Windows 10 işletim sistemli televizyonu Videocon ve Microsoft ortaklığında geldi.
    Microsoft, Windows 10 işletim sistemi ile dünyanın en çok tercih edilen işletim sistemi olmaya kararlı. Bu kapsamda bilgisayar, tablet, akıllı telefonlar ve Xbox One oyun konsolunu Windows 10 ile buluşturan Microsoft, şimdi de Windows 10 işletim sistemi ile çalışan televizyona imza attı.
    Hindistan’da bugün yapılan lansman partisinde, Hindistan’ın önde gelen tüketici elektroniği ve ev aletleri şirketi Videocon ortaklığında üretilen dünyanın ilk Windows 10 ile çalışan televizyonu tanıtıldı. Yeni 32″ 720p ve 40″ 1080p ekranlı Windows 10 LED TV, televizyondan sorunsuz bir şekilde bilgisayara dönüşebiliyor.
    Videocon’un 32 ve 40 inç büyüklüğündeki iki farklı modele sahip Windows 10 televizyonu, TV ve PC modları ile sorunsuz ve hızlı bir şekilde led televizyondan bilgisayara dönüşebiliyor. Windows 10 TV’de bilgisayar özelliklerini desteklemek için dört çekirdekli Intel Atın Cherry Trail işlemci, 2GB Ram ve 16GB Dahili depolama alanı bulunuyor. Microsd kart desteği ile depolama alanı 128GB’a kadar genişletilebiliyor.
    Videocon’un Teknoloji ve Yenilikler iş kolu Başkanı Akshay Dhoot, Windows 10 televizyonu satışlarının önümüzdeki dönemde toplam satışlarının %5’ini oluşturmasını beklediklerini belirtirken iki farklı modele sahip Windows 10 Televizyonun Kasım 2015 tarihinden itibaren 615$’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağını açıkladı.
    Windows 10 ile çalışan televizyon ilginizi çekebilir mi veya televizyonu bilgisayara dönüştürmek için bir mini PC veya PC-on-a-stick kullanabilir misiniz?

Sayfayı Paylaş