Dün dolandırılmaya çalışıldım.

Konu, 'Ciddi ve Düzeyli Konular' kısmında uydu3405 tarafından paylaşıldı.

1. uydu3405

uydu3405 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Evet arkadaşlar dün kredi kartını kullandığım banka tarafından aradığını söyleyen Burcu isminde bir bayan sabah saat 10:55 civarında aradı.
    İşte sizi şu bankadan arıyorum sayın F.A sizmisiniz dedi
    Bende cevaben doğruladım.

Burcu :2 yıl önce bir sigorta yaptırmışsınız bunuda kullanmamışsınız?

Ben: Evet (diyorum ama hatırlamıyorum yani emin değilim konu nereye gelecek onu bekliyorum.)

Burcu: Bu sigortayı kullanmayı düşünüyormusunuz ? Eğer düşünmüyorsanız 900 TL nizi iade edelim ne dersiniz?

Ben : Olur dedim ama aklıma bankamın 444 lü numarası aklıma geldi.

Burcu : Bu tutarı kredi kartınıza mı yatıralım nakit avans mı yoksa hesabınızdan mı düşsün bu miktar.?

Ben : Hesabımdan düşsün dedim.

Burcu : O zaman kartınız elinize alın sizi sesli yanıt sistemine aktarıyorum kart numaranızı girin dedi.Ve sesli yanıt sistemi konuşmaya başladı 16 haneli kart numaranızı girin.

Ben :Telefonu kapattım girmedim.

Çünkü (hem aranılan numara 0850 640 07 89 idi )daha önce internette okumuştum.Kart numarasını girseydim eğer benim kartımla işlem yapacaklardı ve bana 3D güvenlik şifresi gelecekti bunuda banka biz yolladık size gelen şifreyi bize söyleyin diyeceklerdi bende telefonuma gelen şifreyi söyleseydim işlem gerçekleşecekti.Bunun aynısını okudum ve aklıma geldi.
    Siz siz olun sakın inanmayın bu bir olaydır.
    Bankaya durumu yazdım bana döndüler verdiğim numara yı aramışlar biz aramadık demişler falan filan telefonumda ses kaydı mevcuttur ben sizce ne yapmalıyım?

2. mario usta

mario usta
    Yetkili
    Yetkili Kişi Vip

Beğenilen Mesajlar:
    846
    aga git savciliga suc fuyurusunda bulun teknik takiple nerden arandigin cikar ortaya bence boş vermrki serefsizler baskalarinida dolandirmasin

3. MEST

MEST
    Yetkili
    Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    131
    Geçmiş Olsun... Bu tür kişilerle Telefonda fazla muhabbet etmemek lazım... konuştukça ikna kabiliyetleri fazla oluyor.
    Numara farklı ise vaktim yok deyip hemen kapatmak lazım, benide Polisiz diye aramışlardı , arayan numarayı polise bildirdim
    bi sonuç çıkmadı. Onlar Telefonlarını değiştiriyor demişlerdi.
    Sağlıcakla...

Sayfayı Paylaş