Dreambox Biss Çözümü

Konu, 'E1 Gerekli Programlar-Eklentiler-Temalar' kısmında abdurrahman elitaş tarafından paylaşıldı.

1. abdurrahman elitaş

abdurrahman elitaş Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Uzun zamandır canımı sıkan bir meseleyi halletmenin mutululuğu ile konuyu sizlerle paylaşmak istedim umarım arkadaşlara faydası olur.

Örnek olarak Hotbird 13E uydusunda 10992 V 27500 2/3 parametrelerinden yayın yapan RAI Africa kanalını ele alalım.

Emu olarak CCcam kullanıyoruz.

Burası önemli:warn: : var/**** altında bulunan cccam.cfg dosyasında aşağıdaki satırın önünde # işareti varsa kaldırıyoruz.

Kod:
    SOFTKEY FILE : /var/****/SoftCam.***
    Öncelikle Biss şifreli bir kanalı açmak için aşağıdaki bilgilere ihtiyacımız var.

1) Kanalın ECM PID değeri : RAI Africa için 1FFF

Düzeltme : Bu ECM PID değerini ben Next cihazların softcam dosyalarına bakarak buluyorum.

2) Kanalın Service ID 'si. Menu-Bilgiler-Stream Bilgisi'nden bakıyoruz. : RAI Africa için 2135

3) Kanalın şifresi. RAI Africa için şifre 596137F1115384E8.

Tüm bunları var/**** altında bulunan

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

dosyasına aşağıdaki gibi editliyoruz.

F ServiceidPID 00 şifre
    F ServiceidPID 01 şifre yani aşağıdaki gibi oluyor.

Kod:
    F 21351FFF 00 596137F1115384E8 
    F 21351FFF 01 596137F1115384E8
    Cihazımızı restart ediyoruz.

Ve kanal açıldı :)

Bu uygulamayı diğer biss şifreli kanallar içinde yapabilirsiniz. Ayrıca Mgcamd'de softcam.*** dosyasını kullandığı için yukarıda yazdıklarım Mgcamd içinde geçerlidir.

:warn: Dikkat edeceğimiz diğer bir konu ise aynı Service ID'li kanalları aynı anda izleyemeyeceğimiz. Hangisinin satırı en üstteyse o açılır.

Selamlar

2. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    emegine saglik ustat

Sayfayı Paylaş