Dreambox 800 HD PVR - Strar TV Sorunu

Konu, 'Dreambox 800 HD Serisi' kısmında mustafakumbar tarafından paylaşıldı.

1. mustafakumbar

mustafakumbar Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Dreambox 800 HD PVR boot 82 sim3.0 klonlu cihazımda server vardı eusalsat dan star tv yi alıyorsum ama şimdi serverim yok 42 derecede Stra TV var ama görüntü yok, NBA TV olarak çıkar denildi doğru frekansları tutuyor oda göstermiyor, sildim yeniden tarattım olmadı, elle taradım olmadı...

Ne yaptıysam olmadı çöpe atmadan bu işe ustalar bir çözüm bulmuştur diye düşündüm ve konuyu açtım.

2. cihat çapa

cihat çapa Guest

Kardeşim biz daha HD ye terfi edemedik şuan 500s kullanıyorum.Bende bazı kanallarda buna benzer sorunlar yaşamıştım ne yaptıysam olmamıştı.Son çare olarak hazır setting yükledim ve o sorundan kurtuldum.İstersen sende

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

settingi veya kendi bulacağın bir E2 settingi yükleyip bir dene. Belki sorun çözülür.

3. puzzle988

puzzle988 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

Nette ara hazır kanal listesi bul onu bi dene bizde bir sorun yok star gayet güzel çalışıyor.
    FREKANS : 11054
    SEMBOL : 30000
    POLAR :H- YATAY
    FEC :5/6
    SİSTEM : DVB-S
    MODÜL : QPSK

4. mustafakumbar

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Hazır serttings kanal listesi yükledim orada star tv var ama görüntü yok olmadı..

Frekansı manuel girdim o da olmadı malesef.

5. cihat çapa

cihat çapa Guest

Arkadaşım hangi imageyi kullanıyorsun bilmiyorum ama eğer gemini image dışında bir image kullanıyorsan imageyi değiştir ve Gemini image yükle.Eğer zaten gemini kullanıyorsan o zamanda imageyi tekrar yüklemeyi dene.Şuan aklıma başka birşey gelmiyor...

6. mustafakumbar

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Geçen sene almıştım, hiç image falan yükleme yapmadım, ama gemini yüklü. Nasıl yüklenir bilmem araştırırım forumda bişekilde öğrenirim ama bu kesin çözüm olurmu acaba ?

7. cihat çapa

cihat çapa Guest

Kardeşim tarama yapmışsın,kanal listesi ve setting yüklemişsin olmamış son çare bunuda dene derim.Zira cihazda bir sorun olması imkansız.Cihazdaki sorun sadece star ile sınırlı kalmaz bütün kanalları etkiler.Bana sorarsan araştır imageyi yeniden kur.Hatta backup falan değil orijinal sıfır gemini image kur...

8. mustafakumbar

Beğenilen Mesajlar:
    0
    -İmage yüklemeyi öğrendim ama ilk denemede hata yaptım yanlış bişey yükledim ve sim201 team #84A

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

error *ERR01: NO CA FOUND* hatası verdi bizim cihaz sim3 dü heralde ondan oldu neyse çözümünü de buldum ama uzun bişeydi bi arkadaş yardım edecek o halledecek.

-Ben bu arada bişey öğrendim içerdeki TV nin uydu alıcısını taktım HIREMCO nun eski bişeyi içerdeki TV de STAR var ama o STAR bu TV de zayıf sinyal hatası verdi.

-Çatıda 3 çanak antenim var Malum çanaklar, Salona tek kablo geliyor 3 uyduda var, yatak odasına tek kablo geliyor 2 çanak var, çocuğun odasına tek kablo ile 1 uydu geliyor.

-Çocuk odasında 42 derecede STAR var, yatak odasında da var ama aynı uydunun salona sinyali yok ! Enteresan bir durum...

Sayfayı Paylaş