Doğalgazda zam üstüne zam

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında suvekum tarafından paylaşıldı.

1. suvekum

suvekum Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Doğalgaz fiyatlarına yapılan ayarlama ile başlayan zam dalgasına şimdi de dağıtım şirketlerinin payı eklenebilir. Doğalgaz fiyatlarındaki ayarlama ve güncellemelerin ardından şimdi şehiriçi dağıtım şirketlerinin durumu gündemde. 2003 yılından beri dağıtım şirketlerinin payı güncellenmemişti. Pek çok dağıtım şirketi ihalelerde çok yüksek fiyatlar vermiş ama tarifelerini düşük tutarak süreci yürütmeye çalışmışlardı.
    Gelinen noktada tarifelerin süresi doldu. Şehiriçi dağıtım şirketleri önümüzdeki haftalarda EPDK ile masaya oturacak ve 8 yılda yaptıkları yatırımların bir kısmını çıkartabilmek için ayarlama isteyecek.
    Bu arada uzmanların dikkat çektiği bir nokta daha var. Devlet, uzun süredir doğalgaz zammını faturalara yansıtmamak için TEDAŞ ve TETAŞ üzerinden elektrik faturalarına ekliyordu. Yani hiç doğalgaz kullanmayan vatandaşlar bile elektrik faturaları ile doğalgazı sübvanse ettiler. Piyasanın serbestleşmesi ve kontrat devirleri sonrası bunun özellikle faturalardaki etkisinin ne olacağı merak konusu. (Milliyet)

2. cihat çapa

cihat çapa Guest

" Körün istediği bir göz,ALLAH vermiş iki göz." Bu söz boşuna söylenmemiş.Fırsatçılarda böyle bir zam bekliyorlardı istedikleri oldu.Artık zam yapmak için bahaneleride var.

3. şimşek59

şimşek59 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    bu ne rezalet Tam kışa girerken zamlar geliyor işi biliyorlar milletin eli kolu bağlı tabi

4. osi78

osi78 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    akp ye oy vermeye devam arkadaslar nede olsa millete zama sessiz o yüzden hiçbişiy olmaz devam

5. nino

nino Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ulan kısın cok kullanıyoruz diye zam yazın az kullanıyoruz diye indirime gidiliyor şaka gibi :D:

6. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    bundan sonra zam yok günçelleme var

Sayfayı Paylaş