Dizüstü bigisayar---dreambox( ya da diğer receiverler) r 232 bağlantısı

Konu, 'E1 Gerekli Programlar-Eklentiler-Temalar' kısmında turnasuyu tarafından paylaşıldı.

1. turnasuyu

turnasuyu Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Yeni çıkan dizüstü bilgisayarlarda r232 çıkış bulunmaz. Masaüstü bilgisayarımız da yoksa dreambox kilitlendiğinde elektronikçiye gitmekten başka çaremiz kalmaz. Ama bunu çaresi var.

Dizüstü bilgisayar ile dreambox arasında r232 bağlantısı için dişi-dişi r232 kablosu ve r232 to usb çevirici (erkek uçlu) bulmak gereklidir. R232 çevirici olarak digitus (benim kullandığım) ve manhattan
    r232 to usb çevirici kullanmanızı öneririm. Diğerlerinde problem çıkıyor.

2. batuhan111

batuhan111 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ben digitus marka olandan aldım fakat kuramadım.Kurulumunu anlatabilirsen sevinirim...

3. turnasuyu

turnasuyu Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Kurulumu için ekstra birşey yapmanıza gerek yok zaten driver e otomatik yüklüyor bilgisayar. Bağlantıları yaptığınızda drembox bilgisayar bağlantısı hemen kuruluyor.Vista ve windows 7 de sorun çıkartmadı. Sizde ne yüklü acaba? Beraberinde verilen cd yi kurun driveri tanımıyorsa.

4. batuhan111

batuhan111 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Biraz geç oldu ama yanıtlayayım.Bende xp prof. yüklü.CD var fakat içindekilerden hangisini yüklüyecem anlamadım.Birde bunu kurduktan sonra port tanıtmak lazımmış galiba?:asking15:

5. kagizman

kagizman Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Tesekkürler

Sayfayı Paylaş