Diyarbakır'da eğitime 7 gün ara verildi

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında Örnek tarafından paylaşıldı.

1. Örnek

Örnek Guest

Diyarbakır İl Hıfzıssıhha Kurulu, domuz gribi vakaları nedeniyle il merkezindeki tüm okullarda eğitim öğretime 7 gün ara verilmesini kararlaştırdı. Kent genelinde dün ve bugün 6'sı öğrenci 7 kişide virüs tespit edilmişti.

Diyarbakır İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca alınan kararla Diyarbakır'daki tüm okullar domuz gribi nedeniyle 1 hafta tatil edildi.
    Valilikçe yapılan yazılı açıklamada, domuz gribi nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun bugün toplandığı kaydedildi. Kurulun aldığı kararla, il merkezindeki tüm okullarda 20 Ekim 2009 tarihinden itibaren eğitim öğretime 1 hafta ara verildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''İlimiz merkezindeki tüm ilköğretim ve orta öğretim kurumlarında eğitim-öğretime 20 ekim 2009 Salı gününden itibaren 1 hafta süre ile ara verilmesinin yararlı olacağı değerlendirilmiştir. İlimizde bu konu ile ilgili her türlü tedbir planlandığı şekilde yürütülmekte olup, gerekli açıklamalar kamuoyuyla en şeffaf ve süratli bir biçimde paylaşılmaya devam edilecektir.''

Sayfayı Paylaş