DİSK başkanına silahlı saldırı

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında selvi64 tarafından paylaşıldı.

1. selvi64

selvi64 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Başkanı Süleyman Çelebi silahlı saldırıya uğradı. Çelebi,

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Şişli'de bulunan DİSK Genel Merkezi'nde ayağından vuruldu.

3-4 KURŞUN İSABET ETTİ
    DİSK Başkanı Çelebi'yi vuran Rıza Tunçbilek adlı kişinin yakalandığı ve saldırganın akli dengesinin yerinde olmadığı bildirildi. DİSK yetkilileri saldırganın Süleyman Çelebi'nin makam odasına girdiğini ve önce bir tartışma yaşandıktan sonra Tunçbilek'in tetiği çektiğini anlattılar. Çelebi'nin sol ayağına 3-4 kurşun isabet ettiği de gelen bilgiler arasında.

Süleyman Çelebi'yi ayağından vuran saldırgan yakalandı.

OLAYDA ALACAK-VERECEK İDDİASI
    Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Başkanı Süleyman Çelebi silahlı saldırıya uğradı. Çelebi,

Şişli'de bulunan DİSK Genel Merkezi'nde ayağından vuruldu. DİSK Başkanı Çelebi'yi vuran Rıza Tunçbilek adlı kişinin yakalandığı ve saldırganın akli dengesinin yerinde olmadığı bildirildi. DİSK yetkilileri saldırganın Süleyman Çelebi'nin makam odasına girdiğini ve önce bir tartışma yaşandıktan sonra Tunçbilek'in tetiği çektiğini anlattılar. Çelebi'nin sol ayağına 3-4 kurşun isabet ettiği de gelen bilgiler arasında. Bu arada Çelebi ile saldırgan arasındaki tartışmanın 15 yıl önceki bir alacak-verecek meselesinden çıktığı iddia ediliyor.
    SAĞLIK DURUMU İYİ
    Sayın Çelebi birazdan ameliyata alınacak. Bacağında 3 ya da 4 kurşun var. Fazla bir kan kaybı yok. Şu an durumu iyi. Saldırganı tanımıyorum. İsmini ilk kez duydum. Ben olay sırasında odamdaydım. Yukarı çıktığımda başkan yerde yatıyordu. Biz gittiğimizde sanırım kurşunu bitmişti. Yoksa bize de sıkabilirdi. Muhtemelen randevu alarak gelmiştir. Çünkü odasına kadar girebilmiş. Ben olayı duyunca koşarak yukarı çıktım. Odaya girdiğimde şahıs elinde silahla öyle bakıyordu. Başkan yerde yatıyordu. O sırada koruma hemen üstüne atladı ve yakaladı. Sanırım saldırganla başkan içerideyken kapı kapalıydı. Hemen ambulans çağırdık.

Sayfayı Paylaş