***** dergi alan fişlenecek ...!

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında ebolatli tarafından paylaşıldı.

1. ebolatli

ebolatli Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ***** dergi alan fişlenecek

AKP Genel Başkan Yardımcısı Sözen’in tasarısı tartışma yaratacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen tarafından hazırlanan “Gençleri Koruma Kanun Tasarısı” *****grafik yayın alanların kimlik numarasını vermesini ve okullara ibadethane açılmasını öngörüyor

AKP’nin, ilk taslağı hazırlanan “Gençleri Koruma Kanun Tasarısı”nda *****grafik yayın alanların imza ve TC kimlik numarası vermesi, bunların satıcı tarafından Gençlik Spor Genel Müdürlüğü’ne yazılı olarak bildirilmesine ilişkin bir düzenleme de yer aldı. Taslakta ayrıca “Devlet, gençlerin sağlıklı ve dengeli gelişimleri için, her seviyedeki okulda, her dine mensup öğrenciler için ibadethane alanı kurmakla yükümlüdür” denildi.

Almanya’daki yasaları inceleyerek Türkiye’ye uyarlayan AKP Genel Başkan Yardımcısı Edibe Sözen, bir yıl çalışarak hazırladığı taslağı Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu’na gönderdi. Taslakta öne çıkan bazı düzenlemeler şöyle:

DİSKOLAR 24.00’E KADAR

Yasal velayet hakkı bulunan bir kişi ya da bir velinin eşlik etmesi haricinde, 18 yaşını doldurmamış çocuk ve gençler otellere, 16 yaşını doldurmamış çocuk ve gençler saat 22.00 - 05.00 arasında lokanta ve restoranlara giremeyecek. Kamuya açık diskolar, müzikholler, tavernalar ve saz evlerinde, yasal velayet hakkı bulunan bir kişi ya da veli eşlik etmeksizin 18 yaşını doldurmamış çocuk ve gençlerin bulunmasına izin verilmeyecek. Velisiyle gelen de en geç saat 24.00’e kadar kalabilecek.

Yasağa uymayan işletmelerin sahip ve mesul müdürlerine, kusurun niteliğine göre bir yıla kadar hapis cezası uygulanacak.

TEHLİKELİ ETKİNLİKLER

Kamuya açık bir etkinlikte ya da ticari bir işletmede çocuk ve gençlerin bedensel, zihinsel ve ruhsal sağlıkları için bir tehlikenin söz konusu olması halinde, yetkili resmi makam, tehlike ortadan kaldırılıncaya kadar katılımı yasaklayabilecek.

Yasağa uymayan işletmelerin sahip ve mesul müdürlerine, bir yıla kadar hapis cezası verilecek. Gerektiği takdirde gencin söz konusu yeri terk etmesine hükmedebilecek ya da ebeveynlerine teslim edebilecek.

GAZETELERE CİNSEL YAYIN YASAĞI

Çocukların ve gençlerin sağlıklı ruhsal ve fiziksel gelişimleri için, gazete ve dergilerin şiddet ve cinsellik içeren yayınlar yapmaları yasaklanacak. Yasağa uymayan yayın kuruluşlarına 6 aylık cirolarından az olmamak üzere para cezası uygulanacak ve mesul müdürleri hakkında bir yıla kadar hapis cezası verilecek. Yasağa uymamanın süreklilik arz ettiği hallerde, bu yayın kuruluşlarının yayın izinleri iptal edilir.

***** BİLDİRİMİ

*****grafik yayın yapan dergilerin, kapalı kırmızı poşette, ağızları dikişli olarak satılmaları zorunlu olacak. Bayiler bunları satarken, tüketicinin TC kimlik numarası ve imzasını alacak, bu numaraları her ayın sonunu takip eden ilk hafta içinde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne yazılı beyanla verecek.
    *****grafik içerikli DVD, VCD, video gibi görüntü taşıyıcıların üretilmesi, ithalatı, ihracatı ve iç piyasada satılması izne bağlı olacak. Bu sektörde faaliyet gösteren işletmeler, satış yaptıkları noktaları ve bayi listelerini içeren noter onaylı özel bir defter tutacak. *****grafik içerikli görüntü materyallerini satan işletmeler de, sattıkları materyallerin karşılığında tüketicinin TC kimlik numarası ve imzasını alacak, aynı şekilde Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne yazılı olarak verecek.

OKULLARA İBADET ALANI

Devlet, gençlerin sağlıklı ve dengeli gelişimi için, her seviyedeki okulda, her dine mensup öğrenciler için ibadethane alanı kurmakla yükümlü olacak. Bu sorumluluk, özel okullar ve vakıf üniversitelerinde, işletme sahibi / mütevelli heyetlerine verilecek.

İNTERNET KAFEYE 18 YAŞ SINIRI

İnternet kafe ve internet bağlantı hizmeti veren her tür işletmeye 18 yaşından küçüklerin girmesi yasaklanacak. Yasağa uymayan işletmelerin sahip ve yöneticileri hakkında bir yıla kadar hapis cezası uygulanacak.

(MİLLİYET)

not: alıntıdır

2. Mu®aT

Mu®aT <b><font color="red">System Administrator</b></fon Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Avrupadan neden hep yasakları alıp geliyoruz...MAdem alacaksınız gidin ilmi bilimi alın gelin...Adamlar dini istedikleri zaman silah olarak kullanmayı insanların üzerinde dini korku yaymayı o kadar iyi başarıyolarki.:thumb_up:...Tamam içinde güzel şeyler var ama sırf yasaklar üstüne kurulu bir düzen oluşturup bizi iyice irana benzetecekler...Bugün bunu yaptılar yarın kot pantolon yasaklanır ertesi gün makyaj yasaklanır bir başka gün başka birşey diyerek bizi iran olma yönünde iyice ilerletirler...Adamların iran tutkusu bitmedi gitti...Madem çok seviyonuz defolun oraya gidin...Ali babacan denen dışişleri bakanı (benim değildir) iran cumhurbaşkanının Atayı ziyaret etmesini ufak tefek şeyler diye tanımlayarak Ataya bakış açılarını ve irana olan sempatisini zaten ortaya koymuştur...Ama şöyle bir atasözü vardır...Keser döner sap döner gün olur hesap döner...o gün geldiğinde o keserin sapı kafalarınada bir güzel iner....burayıda ben uydurdum:D

3. yakupyurt

yakupyurt Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar bu örümcek kafalılarmı girecek avrupa birliğine avrupa birliği denilen yere bu kafalarla girilmez bizlerden hep birşeyler almayı bırakın hele bir görelim ülkenin iyiliğini düşünüyorsanız bir ay maaş almayında görelim meclisteki gölgelere sesleniyorum bırakın avrupa birliğini bozmayın milletin dirliğini

4. GürkaN

GürkaN Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    kardeşim ben 17 yaşında olan birisiyim benim yaşıtlarım (diğer ülkelerdekiler)ehliyet alıp altlarına araba çekiyolar ayrı evlere çıkıyolar yasak denilen bişi yok adamlarda.haa bu kadar rahatlık iyi mi hayır ama bu yasadaki kurallarda çok ağır

5. ebolatli

ebolatli Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

bunu bukadar güzel ben özetleyemzdim murat eline sağlık

6. GürkaN

GürkaN Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    arkadaşlar isterlerse sokağa çıkma yasağı getirsinler.bu devlet bizim yönetenlerin değil bunu unutmayın biz ne dersek o olur.görüşleriniz neyse düşünceniz neyse bunu ifade edin korkmayın bir bütün gibi hep birlikte olursak kimse kararlarımızı değiştiremez

7. Router

Router Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    vala arkadasım bazı ınsanlar hala ıcerılerde suruyor dusunce sucundan bence okadar acık sozlu olmayalım forum saglıgımızıda bozmamak ıcın

8. ebolatli

ebolatli Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    evet haklısın düşünce yasağıda vardı dimi bak bunu unuttuk :D

9. GürkaN

GürkaN Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    ben ama herşeyi hukuğa uygun olarak sölemekden bahsetdim.

Sayfayı Paylaş