Deliler

Konu, 'Fıkralar, Komik Olaylar ve Karikatürler' kısmında megaster tarafından paylaşıldı.

1. megaster

megaster Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Dört deli bir gün kaçma planları yaparlar ve birbirlerinin fikirlerini dinlerler delilerden biri:
    -"Helikopterle kaçalım." der.
    Hepsi birden hoplar:
    -"Olmaz salak helikopteri nerden bulacagiz."
    İkinci deli:
    -"Gardiyanı öldürelim." der.
    Yine digerleri:
    -"Olmaz gardiyana yanaşamıyoruz bile." derler.
    Üçüncü deli:
    -"Duvarı deleriz." der.
    Ona da olmaz derler ve dördüncü deli:
    -"Ben buldum." der.
    Hepsi merakla bekler acaba fikri nedir?
    -"Kapı deliğinden kaçacağız." der.
    Hepsi gece olmasını bekler.Gece olduğunda birinci deli koşarak kapıya tak diye kendini vurur pat diye düşer.İkinci deli aynen üçüncü derken fikri verene gelir sıra.Önce gider kapının deliğinden şöyle bir bakar ve sonra arkadaslarına döner ve şöyle der:
    -"Arkadaşlar kaçamayız çünkü gardiyan anahtarı kapının üstünde unutmus." der.

2. megaster

megaster Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Eczacı, yandaki bakkalın çırağını çağırıp "5 dakika dükkana göz kulak ol, hemen döneceğim..." der ve çıkar. 5 dakika sonra döndüğünde, "Gelen giden oldu mu?" diye sorar. Çırak, "Bir adam geldi ve öksürük ilacı istedi, ben de şu kırmızı kutulardan verdim." deyince eczacı telaş eder "Büyük kırmızı kutular müshil, küçük kırmızı kutular ö...ksürük şurubu... Hangisinden verdin?" der. Çocuk hatırlamayınca, eczacı adamın ne tarafa gittiğini sorar ve dükkandan fırlar. Az ileride bir ağaca sarılmış, tarife uygun bir adam görünce yaklaşıp sorar.
    - Beyefendi, az önce eczaneden öksürük ilacı aldınız mı?
    - Evet...
    - Peki öksürüğünüz devam ediyor mu?
    - Cesaretimi toplayabilsem öksüreceğim ama..

Temel ile Thomas yolda giderlerken bir ağaç görmüşler. Thomas:
    - Biz buna İngilizce'de tree deriz, demiş.
    Temel de yanıt olarak:
    - Biz ona pişey demeyuz. Yanundan geçer gideruz![​IMG][​IMG]

Adamın biri sabah evden ise giderken ilginç bir cenaze kafilesi fark eder. En önde yürüyen köpekli bir adam. Arkasında bir tabut ve onun 10 metre arkasında bir başka tabut. Bunları takip eden, tek sıra olmuş 200'den fazla adam. Meraklanır. Kafilenin başındaki köpekli adam hiç kuşku yok ki cenazenin sahibidir. Yanına yaklaşır ve sorar:
    -Beyefendi, bu üzüntülü gününüzde hatırlatmak istemem ama ölenler neyiniz oluyor?
    Adam yanıtlar:
    -Öndeki karım, arkadaki de kayınvalidem.
    -Vah vah, başınız sağ olsun. Nasıl oldu?
    -Köpeğim karıma saldırıp öldürmüş. Kayınvalidem de karıma yardıma gelmiş. Köpek onu da öldürmüş.
    Adam biraz düşündükten sonra sorar:
    -Beyefendi, köpeğinizi ödünç alabilir miyim?
    -Sıraya geç!

3. megaster

megaster Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Üç kiz ölmüs, cennetin kapisinda siraya girmisler. En büyük melek, kizlari karsilamis ve sormus:
    -"Cennetin kapisinidan girmeden önce size küçük bir sorum var. Hayattayken iyi kizlar miydiniz?"
    Ilk kiz atilmis:
    -"Sayin melek hazretleri! Inanin ben daima iyi bir kiz oldum. Evlenmeden önce kimseyle olmadim gibi evlendikten sonra da olmadim"
    Büyük melek yardimcisina donmus:
    -"Tamam bu kiza altin anahtari verin"
    Ikinci kiz;
    -"Sayin melek hazretleri! Ben evlenmeden kimseyle olmadim ama evlendikten sonra dayanamadim!"
    -"Bu kiza da gümüs anahtari verin" demis melek hazretleri.
    Sira üçüncü kiza gelmis;
    -"Sayin melek ben her önüme gelen erkekle evlenmeden önce ve sonra doyasiya birlikte oldum" demis...
    Büyük melek söyle bir saginaa ve soluna baktiktan sonra yardimcisina fisildamis:
    -"Buna da benim odanin anahtarini verin"

Sayfayı Paylaş