Dağda kuyuda biriktirdiği karı çaldılar

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında halhal tarafından paylaşıldı.

1. halhal

halhal Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Dağda kuyuda biriktirdiği karı çaldılar

Burdur'un Gölhisar ilçesinde yazları karlı şerbet satarak geçimini sağlayan Mehmet Bilgin (55), kış mevsiminde biriktirdiği karların çalınmasıyla şaşkına döndü.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, yaz aylarında ilçe ve köy pazarlarında karlı şerbet satarak geçimini sağlayan Mehmet Bilgin, kış aylarında Kocayaran Dağı'nın zirvesine yakın bir bölgede açtığı kuyuda kar biriktirdi.

Kışın dondurucu soğukta açtığı kuyuya ailesiyle birlikte kar atan ve yaz aylarında zaman zaman dağa çıkarak, çuvallara doldurduğu karı ilçe merkezinde ve köy pazarlarında içine şerbet koyarak satan Bilgin, son olarak katırıyla kar getirmek için Kocayaran Dağı'na çıkınca kar doldurduğu kuyunun boşaldığını gördü.

Kuyudaki karların çalınmasının şaşkınlığını yaşayan Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ''Kışın binbir güçlükle kuyuya kar doldurmuştum. Hafta sonunda kar almak için gittiğimde kuyunun boşaltıldığını gördüm. Benim katırla zor çıktığım bölgeye, kamyonla çıkarak biriktirdiğim karları götürmüşler dedi.

Sayfayı Paylaş