Cüneyt Çakır'a isyan!

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında nescafe19 tarafından paylaşıldı.

1. nescafe19

nescafe19 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

Euro 2012'deki performansıyla herkesin beğenisini toplayan hakemimiz Cüneyt Çakır İngiltere-Ukrayna maçının en tartışılan ismi oldu. İngiliz taraftarlar tepkiler yağdırırken, Roy Hodgson Çakır'ın üstüne yürüdü.

Türkiye'nin en başarılı hakemi olarak gösterilen Cüneyt Çakır'a İngilizler'den büyük tepki yağıyor. 2014 Dünya Kupası Elemeleri H grubunda İngiltere'nin evinde Ukrayna'yı ağırladığı maçı yöneten Çakır, verdiği kararlarla büyük tepki topladı.
    Maç sonunda İngiltere teknik direktörü Roy Hodgson hakemimiz Cüneyt Çakır'ın üzerine yürürken sert tepki gösterdi. Ukrayna'nın uzun süre önde götürdüğü maçta Cüneyt Çakır, İngiltere lehine 87. dakikada penaltıya hükmederken, Lampard'ın golüyle maç 1-1 eşitlikle sonuçlandı. Maçta 7 sarı kart gösteren Çakır, Steven Gerrard'a 88. dakikada ikinci sarı karttan kırmızı kart gösterdi. İngiltere'nin ağlarla buluşan bir topunu da gol olarak saymayan Türk hakem, özellikle bu pozisyon yüzünden İngiliz taraftarlardan yoğun tepki aldı.

Çakır'ın üzerine yürüdüler

Verdiği kararların çoğu eleştirilen Cüneyt Çakır maç sonunda Ukrayna teknik direktörü Oleg Blokhin'den de tepki gördü. İddialara göre; Ukraynalı teknik adam, maç sonunda Çakır üstüne yürüyen İngiltere teknik direktörünün yanına giderek maçın hakeminin kötü bir yönetim gösterdiğini söyleyip, bunun için özür diledi.
    Sosyal medya bu iddiayla çalkalanırken İngiliz taraftarlar Blokhin'e övgü dolu sözler sarfetti. Cüneyt Çakır'ın daha önce Chelsea'li John Terry'e de kırmızı kart gösterdiği hatırlatılırken, Çakır'ın maçı katlettiği öne sürüldü.

İngiliz basınından bombardıman

Öte yandan Cüneyt Çakır'ın kararları İngiliz basınının spor sayfalarında da geniş yer buldu.

DAİLY MAIL: "HODGSON ÇAKIR'A KÖPÜRDÜ"
    İngiltere'nin en çok okunan tabloid gazetelerinden Daily Mail, Cüneyt Çakır'ın kırmızı kart kararını manşetine taşıyarak: Hodgson, Gerrard'a verdiği kırmızı kart yüzünden Türk hakeme köpürdü' başlığını kullandı. Teknik direktörün Çakır'a doğru parmağını işaret ettiği sırada çekilen fotoğrafı kullanan gazete, berabere biten maçın sonunda, Hodgson'ın Türk hakemi Steven Gerrard'a gösterdiği kırmızı kart yüzünden eleştirdiğini yazarak teknik direktörün, İngiliz televizyonuna verdiği 'Çakır'ın verdiği sarı kartların bazılarını kabul etmek biraz zordu. Gerrard'ın iki faul yaptığını söylerse gerçekten şaşırırım' açıklamalarını yazdı.

GUARDIAN: "ÇAKIR, DEFOE'Yİ ÜZDÜ"
    İngiltere'nin saygın gazetelerinden Guardian, Lambard'ın attığı golle İngiltere'yi kurtardığını yazarken Çakır'ın, forvet oyuncusu Defoe'ye haksız davranarak oyuncuyu üzdüğünü savundu. Çakır'ın maçın 88.dakikasında Gerrard'a verdiği kırmızı kartı yorumlayan gazete haberinde, 'en hayal kırıcı olan şey ise hiç kimsenin durumu kontrol altına almak istememesiydi. Gerard ve Lambard kendilerini savunamadılar.' Ifadelerini kullandı.

THE SUN: "HODGSON'DAN TÜRK HAKEME ŞİKAYET"
    Ülkenin en popüler tabloid gazetesi The Sun da, hakem Cüneyt Çakır'ın İngiltere'nin ağlarla buluşan topunu gol olarak saymaması kararını sayfalarına taşıdı. Gazete Çakır'ın kararı ile ilgili olarak 'Hodgson maçın bitirme düdüğü çaldıktan sonra sayılmayan gol için hakemin odasına şikayet etmeye gitti. Hayal kırıklığı yaşayan teknik direktör, Defoe'nın iyi performansını göz ardı eden Türk hakemden cevap istedi' diye yazdı. Haberinde Çakır'ın Gerrard'a ikinci sarı karttan kırmızı kart gösterdiğini yazan İngiliz gazetesi, Hodgard'ın Çakır'ın verdiği sarı kartları eleştirerek fazla sert bulduğunu iddia etti. Gazete ayrıca Defoe'nin golünü saymayan Çakır'ın kararından sonra Defoe'nin 'hakem golümü saymadığında sadece ağlamak istedim. Neden sayılmadığını anlamıyorum. Oyuncudan uzaklaşmak için biraz ellerimi kullandım. Bunun hata olduğunu düşünmüyorum. Büyük hayal kırıklığı yaşadım' sözlerine yer verdi.

INDEPENDENT: "TÜRK HAKEMİN KARARI SAÇMA"
    Cüneyt Çakır'ın Defoe'nin golünü saymama kararını sayfalarında geniş yer ayıran Independent gazetesi, Çakır'ın kararını 'saçma' olarak yorumladı. İngiltere'de yayınlanan gazetelerin spor sayfalarında Çakır'ın Gerrard'a verdiği kırmızı kart ile Defoe'nin ağlarla buluşan golünü saymama kararı gündeme oturdu.

kaynak:milliyet.com

2. şimşek59

şimşek59 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    eyvah çakıra bu kdar tepki gelmesi kötü maçı seğredemedim ama anlaşılan kötü yönetmiş

3. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    gerarta ilk hareketinde kırmızı göstermesi lazımdı adam diresekle adamın kasını açtı

Sayfayı Paylaş