Çin Seddi ve Mısır Piramitleri, Gerçekten de Uzaydan Görülebiliyor mu?

Konu, 'Astroloji' kısmında TaaLoS tarafından paylaşıldı.

1. TaaLoS

TaaLoS
    Yetkili
    Vip

Beğenilen Mesajlar:
    53
    Yıllardır Çin Seddi’nin ve Mısır Piramitleri'nin uzaydan görülebilir olduğuna dair söylentiler alıp başını gitmiştir. Bu söylentiler, herhangi bir bilimsel açıklamaya ya da somut bilgilere dayandırılmadan ortaya atılmıştır ve gerçekliğe dayandırılmadan günümüze kadar söylenegelmiştir.

Peki ne oldu da yıllarca bu yapıların uzaydan görülebilir olduğuna inandık? Bunun arkasındaki sebep, insanların esrarengiz olaylara her zaman merakının olması ve bu amaçla ortaya atılan söylemlere, şüpheye düşmeden inanması.

Gerçek olan şudur ki Dünya üzerinde oluşumunda insan eli değmiş hiçbir yapı ne uzaydan, ne de Ay’dan görülebilir. Hatta Dünya’nın çevresinde dolaşan uydulardan dahi görülemiyor. Yalnızca rastlanılması çok ender hava koşullarında uzay araçlarından belli belirsiz olarak görülebilmektedir ki bu olay da çok nadir gerçekleşiyor.

Uzaydan Dünya’ya çıplak gözle baktığımızda gözle görülebilir olan şeyler okyanuslar, kara parçaları, bulutlar ve iklim olaylarıdır. Bir de gecenin yaşandığı bir zamanda şehirlerdeki ışıklar görülebiliyor. Bunun dışında insan gözü, yer yüzündeki hiçbir yapıyı ayırt edecek yüksek çözünürlükte gözlere sahip değildir.

1990’lı yıllarda Dünya’nın yörüngesinde seyreden bir uzay aracında görev yapmış astronotlardan Jeffrey Hoffman, bu söylentilerle alakalı sorulan bir soruya şu şekilde cevap vermiştir: "Uzayda çok uzun zaman geçirdim ve bu süre içinde Dünya’ya pek çok kez bakma fırsatım oldu. Hatta Çin’in üzerinden geçerken ayrı bir dikkatle inceledim fakat Çin Seddi’ni bir defa dahi görmedim. Burada olay şu ki, gözlerimiz kontrasta, yani renklerin zıtlığına duyarlıdır. Çin Seddi’nin rengi ise, bulunduğu araziden çok farklı değil."
    Piramitlerin uzaydan göründüğü söylemleri
    Bu zamana kadar söylentisi en çok dönen yapı Çin Seddi’ydi fakat Mısır Piramitleri ile ilgili olarak da bazı söylemler bulunuyor. Görev yapmış bir çok astronot Çin Seddi gibi piramitlerin de ender rastlanan hava koşullarında görülebilir olduğunu belirtiyorlar. Buna sebep olarak piramitlerin yüksek yapıda olması sebebiyle Güneş’in bulunduğu konuma göre oluşturdukları gölgeler.

Sonuç olarak insan eli değmiş hiçbir yapı, uzaydan çıplak gözle görülemez. Unutun bunu :)

Sayfayı Paylaş