Build 2016 Geliştirici Konfreansı’nda Yeni Windows 10 Özellikleri Tanıtılacak

Konu, 'Windows işletim sistemi' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76

Build 2016 Geliştirici Konfreansı’nda Yeni Windows 10 Özellikleri Tanıtılacak

Microsoft’un Build 2016 Geliştirici Konferansı’nda yapacağı tanıtımları dair ilk bilgiler gelmeye başladı.

@Mehmetkarahanlı@

Bild Windows 10 işletim sistemi

Microsoft’un her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Build Geliştirici Konferansı bu yıl 30 Mart / 1 Nisan tarihleri arasında San Francisco kentinde düzenlenecek.

Bilindiği üzere Microsoft, Build Geliştirici Konferans’larında yazılım ve donanım cephesindeki yeniliklerini tanıtıyor. Bu yıl düzenlenecek olan Build 2016 Geliştirici Konferansı oturumları için ilk resmi bilgi bugün açıklandı. Buna göre “Canlı Karo ve Toast Bildirimlerde Neler yeni?” adlı bir oturum düzenlenecek. Bu oturumda geliştiriciler için çok daha kullanışlı ve güçlü uygulamalar geliştirmenin önünü açmak için yeni api destekleri açılacak.

Microsoft, canlı karolarda yapılacak değişiklikler için: “Canlı Karolar, kaçırmak istemeyeceğiniz, büyük istek olan iki sürpriz özelliğe kavuşuyor” şeklinde bir açıklama yaptı.

Build 2016 Geliştirici Konferansı’nda Microsoft İşletim Sistemleri Grubu Başkan Yardımcısı ve Windows Insider program yöneticisi Gabriel Aul için bir oturum zamanlanmış. Tanıtılması beklenen yeni canlı karolar üzerine düzenlenecek olan oturuma Gabriel Aul’un da katılmadı beklenirken, “kaçırmak istemeyeceğimiz çok istenen iki yeni özellik” olarak bahsedilen şeyler şimdiden merak konusu oldu.

Microsoft, Build Geliştirici Konferansı’nda Windows 10 ve Windows 10 Mobile için yeniliklerini duyuracak. Bu açıklamanın ardından Microsoft’un 2014 yılında ilk bilgilerini paylaştığı İnteraktif Canlı Karo özelliği akıllara geliyor. Bakalım Microsoft, Build Geliştirici Konferansında ne gibi yeniliklerle karşımıza gelecek?

Sayfayı Paylaş