Bremen'in yeni prensi!

Konu, 'Almanya Ligi' kısmında lost_youth tarafından paylaşıldı.

1. lost_youth

lost_youth Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Almanya'nın Bundesliga takımlarından Werder Bremen, alt yapıdan yetişen 19 yaşındaki Türk futbolcu Onur Ayık ile 2.5 yıllık sözleşme yaptı.
    Werder Bremen takımının 3. ligde mücadele eden takımında top koşturan Ayık, kendisini profesyonel yapan imzayı iki hafta önce attı. Trabzon Maçkalı olan Ayık, attığı imzadan sonra A takımla Dubai'ye kampa gitti.

Dubai kampında dizinden sakatlanan genç futbolcu, geldiği Bremen'de düz koşulara başladı. Güçlü fiziğiyle dikkat çeken Ayık, DHA'ya yaptığı açıklamada profesyonel olarak hayallerinden ilkinin gerçekleştiğini söyledi.

Werder Bremen takımının kolay kolay alt yapıdan yetişen bir futbolcuyla profesyonel sözleşme imzalamadığına dikkat çeken Ayık, "Bu şansı yakalayan çok ender futbolculardan birisiyim. Werder'de profesyonel olmak benim hayalimdi. Bunun gerçekleştiği için çok mutluyum" diye konuştu.

TAKIMIN 10 NUMARASI

Hedefinin A takıma çıkmak olduğunu vurgulayan Onur Ayık, "Ben forvette oynuyorum. Bir senedir takımın 10 numarası oldum. Gol atmaktan çok attırmaya çalışıyorum. Şu anda 2. takımda forma giyiyorum ama gelecek sene A takıma çıkmayı umuyorum. Çünkü devre arasında yapılan kampa Thomas Schaaf beni de çağırdı. Dubai'deki kampa katıldım. Schaaf beni beğendiğini ve faydalanmak istediğini söyledi. Bu beni çok mutlu etti" dedi.

MİLLİ TAKIMDAN TEKLİF BEKLİYOR

Şimdiye kadar U17 ve U19 Türk Milli Takımı'nda forma giydiğini açıklayan Ayık, "Şu anda U21'de oynamam lazım ama beni takıma çağıran olmadı. Yaklaşık bir yıldır milli takımdan kimseyle görüşmedim. Ben milli takıma hizmet etmek istiyorum. Eğer davet alırsam seve seve giderim" diye beklentisini dile getirdi.

Dubai'de yapılan kampta sakatlanan Ayık, sakatlığının ciddi olmadığını söyledi. Düz koşulara başlayan Ayık, gelecek hafta topla çalışmalara başlayacağını belirtti.

Kaynak : DHA

Sayfayı Paylaş