Boyle istavrit Gormediniz 9 Kilo 200 Gram

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında himm tarafından paylaşıldı.

1. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    9 kilo 200 gramlık istavrit şaşırttı.Marmara Denizi’nde yakalanan dev istavriti 200 TL’ye satışa sunan balıkçı Ömer Kocaman, 25 yıldır balıkçılık yaptığını fakat böylesi büyük bir istavritle ilk kez karşılaştığını söyledi.

BURSA, (DHA)

BURSA’da bir markette satışa sunulan 9 kilo 200 gram ağırlığındaki istavrit görenleri şaşırttı. Marmara Denizi’nde yakalanan dev istavriti 200 TL’ye satışa sunan balıkçı Ömer Kocaman, 25 yıldır balıkçılık yaptığını fakat böylesi büyük bir istavritle ilk kez karşılaştığını söyledi.

Marmara Denizi’nde yakalanarak Bursa’daki Kocamanlar Balıkçılık Market ve Restoran’da satışa sunulan 9 kilo 200 gram ağırlığındaki istavrit vatandaşların ilgisini çekti. İşletme sahibi Ömer Kocaman, Çanakkale’deki balıkçılar tarafından yakalanan dev istavritin görenleri şaşırttığını belirterek, “25 yıldır balıkçılık yapıyorum, böylesine bir istavriti ne gördüm ne de duydum. Daha önce 2 kilogram ağırlığında istavrit balığı gördüm ama 9 kilonun üzerindeki cinsiyle ilk kez karşılaştım. Markete gelenler istavrit istediğinde bu balığı gösteriyorum. İnanmıyorlar, şaşırıyorlar ve güçlükle ikna oluyorlar” dedi.

İSTAVRİTLERİN ATASI Ömer Kocaman, dev istavriti 200 liraya satışa sunduklarını, küçük istavritlerin ise kilosu 8- 12 liradan alıcı bulduğunu söyledi.

Balığın bu boya gelmesi için en az 15 yıl geçmesi gerektiğini kaydeden Kocaman, “Yıllarca ağlardan, oltalardan kurtularak bugüne gelmiş. Yıllardır yediğimiz istavritlerin atası olarak görüyorum” diye konuştu.

2. şimşek59

şimşek59 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    gerçekten ağlardan oltalardan yılarca nasıl kurtulmuş büyük başarı özellikle türkiye de bilinçli avlanma yok ve dünyada balık kapasitesinin de büyük bir bölümü tükenmiş durumda

3. arabesk

arabesk Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    oh masallah, bu ne yahu valla sasmamak elde degil.
    nerde büyümüs bu?

4. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    masallah bu ne

5. BAYRAM34

BAYRAM34 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    müthiş, devasal birşey böylesini ilk defa görüyorum

6. atakurtul