Bitlis - Tatvan´Da Hastaneden Kaçırılan Bebek

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında arnavut tarafından paylaşıldı.

1. arnavut

arnavut Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bitlis - Tatvan´Da Hastaneden Kaçırılan Bebek

ANNE, "BULUN" DİYE GÖZYAŞI DÖKTÜ

Hülya Ulus, "Zaman zaman bilgi almak için İlçe Emniyet Müdürlüğüne gidiyoruz. Ancak her gün aynı cevapla karşılaşıyoruz. Bize, bir gelişme olmadı. 'Gidin dua edin' diyorlar

5)2 GÜNLÜK BEBEKTEN 53 GÜNDÜR HABER YOK

BİTLİS'in Tatvan İlçesi'nde, 53 gün önce Hülya Ulus'un, Doğum ve Çocuk Hastanesi'nde dünyaya getirdiği ve bir gün sonra kaçırılan bebekten halen haber alınamadı. Hasretle bebeğinin bulunacağı günü bekleyen ve kolundaki doğum bilekliğini çıkarmayan Hülya Ulus, ümitlerinin yitirmediğini belirterek, "Bilekliği, bebeğimi kucağıma aldığım gün çıkaracağım" dedi.

Tatvan'ın İşletme Mahallesi'nde yaşayan Hülya Ulus'un doğum sancılarının tutması üzerine eşi İrfan Ulus tarafından 23 Ocak 2010'da Tatvan Kadın ve Çocuk Hastanesi'ne getirildi. Bir gün sonra Hülya Ulus, burada bir erkek bebek dünyaya getirdi. Ancak bebek, kusma yüzünden yeni doğan servisinde yatırılarak kontrol altında tutulmaya başlandı. 25 Ocak 2010 günü saat 15.00 sıralarında, bebeğin emzirme saati geldiğinde annesinden önce kimliği belirsiz bir kadın, servise girerek hemşireden bebeği emzirmek için izin istedi. Bir süre sonra bu kez anne Hülya Ulus bebeği emzirmek için servise gelince hemşireden duyduğu sözler karşısında şok oldu. Bebeğin bir başka kadın tarafından alınıp, kaçırıldığını anlayan anne Ulus, hastane yetkililerine ve eşine haber verdi. Bunun üzerine polis olayla ilgili geniş çaplı bir araştırma başlattı. İdari soruşturma kapsamında da yenidoğan servisinde görevli 2 hemşire açığa alındı. Hastaneden kaçırılan bebekle ilgili geniş çaplı araştırmasını sürdüren polis, ulaştığı ip uçları sonucu görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda bebeği kaçırdığı düşünülen 1 kadın ve 1 erkeğin robot resimlerini çizerek Bitlis ve ilçelerinin yanısıra tüm illerin emniyet müdürlüklerine ve jandarma komutanlıklarına gönderdi.

ANNE, "BULUN" DİYE GÖZYAŞI DÖKTÜ

Kaçırılma olayının üzerinden 53 gün geçmesine rağmen Ulus bebekten halen bir haber alınamaması ailenin tepkisine neden oldu. 2 Mart 2010'da kaçırılma olayında hastane yönetimi ve personelin hatasının olduğunu düşünerek Tatvan Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan aile, yetkililerden bebeklerini bulunmasını istiyor. Bugüne kadar yürütülen çalışmaların sonuç vermediğini belirten Ulus ailesi yetkililerin ilgisizliğinden de şikayetçi. Bebeklerinin kaçırılmasının ardından hiçbir yetkilinin kendilerini aramadığını belirten acılı anne Hülya Ulus, "Hastanesindeki kuvözden alınarak kaçırılmasında sorumsuzluk var. Cezasını bebeğim, acısını ben çekiyorum. Bebeğimiz Devlet Hastanesinden çalındı. Sokakta kaybetmedim. resmi kuruluştan çaldılar. Ben bebeğimi istiyorum" diye gözyaşı döktü.

DUA EDİN DİYORLAR

Çalışmaların devam ettiğini ancak bugüne kadar somut bir adım atılmadığını da ileri süren acılı anne Hülya Ulus, "Zaman zaman bilgi almak için İlçe Emniyet Müdürlüğüne gidiyoruz. Ancak her gün aynı cevapla karşılaşıyoruz. Bize, bir gelişme olmadı. 'Gidin dua edin' diyorlar. Biz her gün dua ediyoruz. Bizim suçumuz ne? Suçlular halen normal hayatlarına devam ediyorlar. Yaşananların acısını bebeğim çekiyor. Kolay verdiler, kolay getirsinler. Akşamdan sabaha pencerede bekliyorum. Bu mu adalet, suçlular nerde? Bebeğimizin kaybolduğu gün hastanede bağırdım. Bu sırada görevliler, beni dövmek için güvenlik güçlerinin gelmesini istediler. Dövmek için güvenlik çağıranlar, bebeğimi bulmak için neden güvenliği çağırmadılar? 4 yaşındaki oğluma söz verdim. Evden çıkınca 'gidip sana bebeği getireceğim' demiştim. Döndüğümde boş geldim. Çocuk kardeşini sorup duruyor. 4 yaşında ama her şeyin farkında. Bunu götürenlerin hiç mi vicdanı yok. Artık bu acıya son versinler. Getirip, kapının önüne ya da sokağa bıraksınlar. Ümitlerimi yitirmedim. Doğum yaptığım gün koluma bileklik taktılar. Bu bilekliği, bebeğimi kucağıma aldığım gün çıkaracağım" dedi.

Sayfayı Paylaş