Benzine zam motorine indirim

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında nino tarafından paylaşıldı.

1. nino

nino Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Tüpraş, 95 ve 97 oktan benzinde bugünden geçerli olmak üzere 8-9 kuruş zam yaparken motorin fiyatlarında ise 5 kuruşluk indirim yaptı.

Bugünden itibaren geçerli olan zamların ardından akaryakıt dağıtım firmalarının güncellediği pompa fiyatları şöyle;

OPET bayilerinde 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi Ankara ve İstanbul'da 4,13 lira, İzmir'de 4,11 lira. Kırsal motorin satış fiyatları ise; İstanbul 3,24 lira , Ankara'da 3,26 lira , İzmir'de 3,23 lira.

Akaryakıt dağıtım şirketlerinden Petrol Ofisi (PO) bayilerinde 95 oktan kurşunsuz benzinin satış fiyatı Ankara'da 4,14 lira, İstanbul'da 4,13 lira ve İzmir'de 4,13 lira. Kırsal motorin satış fiyatları ise; İstanbul'da 3,21 lira , Ankara'da 3,24 lira , İzmir'de 3,20 lira.

BP bayilerinde indirim sonrası 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı Ankara ve İstanbul'da 4,13 lira, İzmir'de 4,12 lira. Kırsal motorin satış fiyatları ise; İstanbul 3,40 lira, Ankara'da 3,43 lira, İzmir'de ise 3,41 lira.

Shell bayilerinde indirim sonrası 95 oktan kurşunsuz benzinin litre fiyatı ise İstanbul ve Ankara'da 4,13 lira ya yükseltilirken, kırsal motorin satış fiyatları ise; İstanbul için 3,45 liraya yükseltildi.

Dağıtım firmalarının belirlediği tavan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük çaplı değişiklikler gösteriyor.

2. ünal

ünal Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    5 kuruş iner 10 kuruş artar iki ileri bir geri.

Sayfayı Paylaş