"Ben aşı olmadım ailem de olmayacak"

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında engunaydin tarafından paylaşıldı.

1. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    "Ben aşı olmadım ailem de olmayacak"

Başbakan Erdoğan İtalya'da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan BM Gıda ve Tarım Örgütü’ne katılmak üzere gittiği İtalya’da bir basın toplantısı düzenleyerek yerli ve yabancı gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan kısaca Türkiye’deki siyasi gündemle ilgili tartışmalara da değindi. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin bölücülük eleştirileriyle ilgili “Asıl bölücü muhalefettir” diyen Erdoğan Burdur’a bağlı Yusufça beldesinde gerçekleştirilen seçimde halkın muhalefete cevabını verdiğini ve AK Parti’nin açık ara birinci parti olduğunu söyledi. Erdoğan Onur Öymen’in sözleriyle başlayan Dersim tartışmasıyla ilgili olarak “Biz gerekli değerlendirmeleri yaptık. Dersim tartışması artık CHP’nin kendi içi sorunudur, sivil toplum örgütleri zaten tepkilerini göstermiştir” dedi. Erdoğan Tunceli’nin isminin değiştirilip değiştirilmeyeceğiyle ilgili olaraksa “Ülkemizde bizler kanayan yaralar meydana getirme gayreti içinde olmayacağız.” dedi.

Yargının dinlenmesi tartışmalarıyla ilgili "Siyasi gelişme arayanlar batıyor" diyen Erdoğan kendisinin ve eşinin domuz gribi olmayacığını da yeniden vurguladı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Açıklamaları ise halka yapılmayan CIVASIZ AŞI ile Başbakan'ın aşılanmayacağı yolundaydı.

Akdağ, 'Sadece Başbakan değil, hastalığı erken kapma riski olan memurları ve yöneticileri aşılayacağız' demişti. Akdağ, 'Erdoğan da Almanya Başbakanı Angela Merkel gibi civasız aşı mı olacak?' sorusunu 'Vatandaşa ne yapıldıysa, herkese o yapılır. Sadece hamilelere katkı maddesi daha az olan aşıyı temin edeceğiz' diye yanıtladı.
    .

.
    .

.[​IMG]

Sayfayı Paylaş