Batman'dan Haiti'deki Depremzedelere Yardım Eli

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında denizkizi tarafından paylaşıldı.

1. denizkizi

denizkizi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Sayın Abonemiz; 'Batman'dan Haiti'deki Depremzedelere Yardım Eli' Başlıklı Haberimizde, Bir Rakamı Yanlış Yazılan Hesap Numarasının Doğrusu "... Ziraat Bankası Batman Şubesi 0557 53795901-5001 Nolu Hesapta..." Şeklinde Olacaktır.

Batman'daki sivil toplum kuruluşları, Haiti'deki depremzedeler için yardım kampanyası başlattı.

Kampanyayla ilgili bilgi vermek üzere Batman Eczacılar Odası toplantı salonunda bir araya gelen sivil toplum kuruluşları temsilcileri, vatandaşların yardım kampanyasına duyarlı olmasını istedi.

Basın açıklamasını okuyan Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Argünağa, sivil toplum ve demokratik kuruluşlar olarak Haiti halkıyla dayanışma içerisinde olmak istediklerini ifade etti.

Açlıkla boğuşan, sadece hayatta kalmak için direnen ve yaşam mücadelesi veren yoksul Haiti halkıyla dayanışma için 'Haiti Uzak Değil' sloganı ile yardım kampanyası başlattıklarını belirten Argunağa, Valilik makamından alınan olurla Ziraat Bankası Batman Şubesi 0557 53795901-5001 nolu hesapta birikecek yardım paralarının mağdur Haiti halkına ulaştırılacağını söyledi.

Haiti'de meydana gelen depremde yaklaşık 200 bin insanın yaşamını yitirdiğini, 250 bin kişinin ise yaralandığına dikkat çeken Argunağa, şunları ifade etti: "Üç milyon dolayında insanın etkilendiği, yüz binlerce insanın evsiz kaldığı felakette, on binlerce çocuk yetim ve öksüz kalmıştır. Halen kokMuş insan cesetlerinin sokaklardan tamamen kaldırılamadığı Haiti gerçeğine insan ailesinin duyarsız kalmaması gerektiğine inanıyoruz. Batman'ın duyarlı sivil toplum ve demokratik kitle kuruluşlarının yetki verdiği yürütme kurulu olarak toplanacak parasal yardımın Haiti halkına ulaşmasının takipçisi olacağız."

Basın açıklamasına; Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Hasan Argünağa, Genel İş Şube Başkanı Halis Yakut, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı M. Şafi Özperk, Ses Batman Şube Başkanı Deniz Topkan, 44. Bölge Batman Siirt Muş Eczacılar Odası Başkanı Emin Beyaz ve İnanç Platformu Temsilcisi Mehmet Şat katıldı.

2. <VATAN>

<VATAN> Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bu depremin altındada amerakonın bomba deneyimi yattığı söyleniyor ,

bakalım kokusu çıkar

3. LORD_KING

LORD_KING Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    herşey olabilir ALLAH hayırlarını kabul etsin

4. fenerlı022