Aziz Yıldırım Yeniden Başkan!

Konu, 'Süper Lig Genel Haberler' kısmında 34ist tarafından paylaşıldı.

1. 34ist

34ist Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    İstanbul-

Kulüpler Birliği Vakfı başkanlığına Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım yeniden seçildi.

Astoria Alışveriş Merkezi'ndeki vakıf ofisinde gerçekleştirilen olağan genel kurulda, vakıf başkan vekili ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ, Aziz Yıldırım'ın oybirliğiyle yeniden başkanlığa getirildiğini açıkladı.

Gümüşdağ, vakfın bir önceki yönetim kurulunun da aynı şekilde yeni dönemde göreve devam edeceğini bildirdi.

Fenerbahçe'nin Eskişehirspor maçı sonrası hakem hataları nedeniyle ağır eleştiride bulunup Kulüpler Birliği başkanlığını bıraktığını açıklayan daha sonra görev süresini tamamlaması için ikna edilen Aziz Yıldırım, yeniden başkan seçildi.

Divan başkanlığını Gençlerbirliği Spor Kulübü Başkanı İlhan Cavcav'ın yaptığı genel kurulda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı görevine yeniden seçildi. Aziz Yıldırım'ın oybirliğiyle Vakıf Başkanlığına yeniden seçildiğini, genel kurul devam ettiği sırada Birlik Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ duyurdu.

Göksel Gümüşdağ, yaptığı açıklamada, "Bütün kulüplerimizin oybirliğiyle Aziz Yıldırım yeniden başkan seçilmiştir. Yönetim kurulu olarak aynen devam etmekteyiz. İkinci gündem maddesi olarak Avrupa Kulüpler Birliği'ne kabulümüzle ilgili 6-7 aydır çalışma yürütüyorduk. Sayın Platini ile bu konuda görüşmemiz olacak. İnşallah Avrupa Kulüpler Birliğine kabulümüz onaylanmış olacak. Gösterilen teveccühe teşekkür ediyoruz. Avrupa Kulüpler Birliği 22 ülkenin içinde olduğu, FIFA ve UEFA'nın da kabul ettiği bir birlik. Avrupa Kulüpler Birliği'nin çok büyük haklar katacağını düşünüyoruz. Bunun kabulü Avrupa Birliği'ne girmemiz gibi algılanabilir" diye konuştu.

Genel kurula divan başkanlığı yapan Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav ise, "Kulüpler Birliği Başkanlığı yapmış, 32 yıl futbolun içerisinde olan bir yönetici olarak Sayın Aziz Yıldırım ve değerli yönetim kurulunu tebrik ediyorum. Kulüplerimize gösterdiği çabalardan dolayı teşekkür ediyorum. Bütün kulüplerimizin oy birliğiyle aynı yönetimin devam etmesine sevindim. Tekrar görevi kabul ettikleri için teşekkür ediyorum. Telekom ve Digitürk'e minnet ve şükran borçlu olduğumuzu belirtmek istiyorum. Ayrıca Avrupa Kulüpler Birliği'ne iştirakimiz onur ve gurur olacaktır" dedi.

Kulüpler Birliği Vakfı ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Fenerbahçe'nin Turkcell Süper Lig'de Eskişehirspor ile deplasmanda oynadığı maçın ardından, vakıf başkanlığını bıraktığını açıklamış, ancak daha sonra Kulüpler Birliği Vakfı'nca, bugünkü olağan genel kurula kadar görevini sürdürmesi için ikna edilmişti.

2. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    hayırlı olsun baskan

3. fenerlı022

fenerlı022 Kıdemli Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    aynenn

4. delipozu

delipozu Aktif Üye Üye