Arınç: 4. yargı paketi tamamlandı

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında toycan tarafından paylaşıldı.

1. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası hükümet sözcüsü Bülent Arınç açıklama yaptı. 4. yargı paketiyle ilgili konuşan Arınç, 4. yargı paketinde imzalar tamamlanıp düzenlemenin Meclis'e gönderildiğini açıkladı.
    4. Yargı Paketi ile ilgili açıklamalarına şöyle devam etti; "Özellikle 6. ve 7. maddelerde yapacağımız değişikliklerle şiddet unsurunu ve fikir özgürlüğünü birbirinden ayıracağız. Özellikle yazılı eserlerde şiddeti teşvik edici unsurlar bulunmadıkça fikir özgürlüğü engellenmeyecek."
    Karadeniz'de BDP heyetine karşı yapılan saldırıları da değerlendiren Arınç, yapılanları hukuksuzluk olarak değerlendirip şöyle devam etti; "Herkes ülkenin her yerinde siyaset yapma özgürlüğüne sahiptir. İçişleri Bakanlığı gerekeni yapacaktır."
    [h=4]YARGITAY BAŞKANININ AÇIKLAMALARI[/h]Gelen bir soru üzerine Yargıtay Başkanının son açıklamalarını değerlendiren Arınç, açıklamaları normal bulduğunu belirrti. Arınç, "Yargıdaki paralel yapılanmaya karşıyız. Ben bu açıklamaları çok normal görüyorum. Elbette bu kurumlarda görev yapan kişilerin kurumlarıyla ilgili yapılacak değişikliklerle ilgili açıklamalarda bulunmaları olacaktır. Yeter ki kişiler kendi alanlarının ve yetkilerinin dışına çıkmasınlar. Herkes özgürdür ve her konuda fikir beyan edebilir." dedi.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

[h=4]"CHP'LİLERİN YAPTIĞI ACİZLİK"[/h]Yargıtay başkanı seçilirken gösterdiği sevinci bu günlerde medyanın ve CHP'lilerin suistimal ettiğini belirten Arınç, "Benim gösterdiğim sevinci bir darbı mesel haline getirdiler. Bizim arkadaşlığımız böyledir. Bu sevincim bu yüzdendir. Bizim görevlerimiz dışında da bir hayatımız vardır. Sayın Yargıtay Başkanı da benim sınıf arkadaşımdır. Bu sevincim gayet normaldir. CHP'lilerin benim bu sevincimi art niyetle okumalarını bir acizlik olarak görüyorum." dedi.
    [h=4]"KURBAN OLDUĞUM ALLAH VERDİKÇE VERİYOR"[/h]Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kendisi gibi 1970 Ankara Hukuk mezunu arkadaşı Hüsnü Karakullukçu'nun Danıştay Başkanı seçilmesinin ardından şöyle demişti; "Şimdi bir şey söylerim 'bütün arkadaşları bir yerlere geldi' derler. Kurban olduğum Allah, verdikçe veriyor".
    Köprü ihalesinin iptaline de değinen Bülent Arınç, "Bu iptalin temelinde bir kamu yararı gözetildiğini düşünüyorum. O miktar yeterli görülmediğinden ihale iptal edilmiş olabilir. Yapılan bu iptal kamunun yararına olarak yapılmıştır. Kamu yararını düşündükleri için ben de arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." dedi.

2. toycan

toycan Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    büyük allahım verdikçe veriyor kısa ve öz ama veren allah almayıda biliyor????

3. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    gün sizin gününüz kafanıza göre yapın ergon okancılar gıbi yapmayın sonra sizide yargılarlar

Sayfayı Paylaş