Arda Turan’ın söyledikleri Fener’e hakâret sayılır

Konu, 'FENERBAHÇE' kısmında himm tarafından paylaşıldı.

1. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    Arda Turan’ın, “Allah beni Fenerbahçe forması giymeye muhtaç etmesin” açıklamasına eski yıldızlar tepki gösterdi. Sergen Yalçın, “Bunlar, profesyonel bir futbolcuya hiç yakışmayacak sözlerdir” dedi

Galatasaray Kaptanı Arda Turan’ın, dün Haber Türk gazetesinde yayımlanan röportajı polemik yarattı.
    Yıldız oyuncunun, “Fenerbahçe’ye gitmemek konusunda çok büyük konuşuyorsunuz. Bu lafı bir gün yutar mısınız?” sorusuna karşılık, “Ben profesyonel futbolcuyum, ama Allah beni o formayı giymeye muhtaç etmesin. Bundan daha kötü bir şey olamaz” yanıtını vermesi, eski yıldızların tepkisini çekti.
    İşte Sergen Yalçın, Semih Yuvakuran ve Ergün Penbe’nin konuyla ilgili görüşleri...

Dikkat edeceksin
    Profesyonel futbolcuya yakışmayacak bir açıklama. Türkiye’nin en büyük camialarından birisi olan Fenerbahçe’ye hakarettir bu... Böyle bir camia için bu tür sözler söylenmez. Bir Galatasaray kaptanına da böyle açıklamalar yakışmaz. Galatasaray’da yıllarca forma giyen Emre Belözoğlu bugün Fenerbahçe’de oynuyor. Galatasaray’da futbolu bırakan Emre Aşık geçmişte başarıyla Fenerbahçe ve Beşiktaş’ta top koşturdu. Bunlar unutulmasın. Daha eskiye gidersek birçok oyuncu sayabiliriz. Sonuçta futbolcu profesyoneldir. Belki de bunun en sıcak örneği benim. Üç büyüklerin dışında Trabzonspor’da da forma giydim. Profesyonel bir futbolcuysan, bu işten ekmek paranı kazanıyorsan ağzından çıkacak sözlere de dikkat edeceksin. Bugün Galatasaray’da oynuyorsun, yarın Fenerbahçe’ye, Beşiktaş’a gidebilirsin. Bu sözler kaptanlık bandı takan bir futbolcuya yakışmıyor.

Ruhu amatör
    Galatasaray forması giyerken beni de zamanında çok istediler. ‘Taş yerinde ağırdır’ diyerek bu teklifleri geri çevirdik. Ama açık kapı da vardı. Arda önemli bir yıldız. Ancak profesyonel hayatta bu tarz bir yaklaşım tartışılabilir. Arda sözünün eri bir çocuktur. Bu yüzden de geri adım atacağını sanmıyorum. Böylesine bir söylemde bulunuyorsa bildiği bir şey vardır. Amatör bir ruhla bunları söylediğini düşünüyorum.

Bu cevabı kınıyorum
    Arda gibi bir oyuncunun verdiği yanıtı kınıyorum. Dünyada neler olduğunu görüyoruz. Böyle bir dönemde Fenerbahçe’de, Galatasaray’da, Beşiktaş’ta ya da Trabzonspor’da oynamanın problem olmayacağını bu kardeşimin de bilmesi lazım. Allah muhtaç etmesin onu ama Arda’ya büyüklerimizin lafını hatırlatmak istiyorum, “Büyük lokma ye büyük konuşma.” Bir anda bu kulüpte kendini bulursan bu söylediğin laflar karşına çıkacak. Dikkatli ol, bu tip polemiklere girme.

2. Örnek

Örnek Guest

Bu böyle konuşuyor anladıkta bu laflardan sonra bunu alan takıma kızmak lazım Emre'de böyle söylüyordu gel gör ki şimdi hangi takımda!

3. mescer

mescer Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    konuşmaya deyil sonuca bakmaklazım

4. urunguahmet

urunguahmet Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bellin ki birileri fazla gaza getirmiş o da böyle bir laf sarfetmiş.

5. nino

nino Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Buyuk laf konuşmamak lazım her zman ne olcagı hiç belli olmaz örnekleride cok onunde(Emre,Baliç)

6. beydemir

beydemir Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    evet emrede aynı sözleri sarf ediyordu lafa değil icraata bakmak lazım ama ben genede ardanın sözünde duracağına inananlardanım

7. kqkq

kqkq Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    katılıyorum. Gs'liyim.. Emre her fb maçında Fenerli oyuncuları tekmelerdi sonra çıkıp kırmızı görür önüne gelen gazeteye yok fb çöle yapıyor böle yapıyor derdi. Şimdi oranın ekmeğini yiyor. Bjk forması giyen Topuz'u alanlarda kabahat daha çok.

8. takea

takea Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    büyük lokma yede büyük söz etme

Sayfayı Paylaş