Ankara'da ikinci patlama

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında yusuf121 tarafından paylaşıldı.

1. yusuf121

yusuf121 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

OSTİM'de bir günde iki patlama: 12 ölü..

Ankara İvedik 24. Cadde'de bir iş yerinde patlama meydana geldi. Ankara Valisi Yüksel, ölü sayısını 4 olarak açıkladı. Melih Gökçek daha sonra ölenlerin sayısının 6'ya yükseldiğini bildirdi. Habertürk canlı yayınına katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, ikinci patlamanın "İlk patlamanın meydana geldiği yerin 1 km ötesinde" olduğunu söyledi.

Bir atölyenin önünde park halinde bir aracın LPG tankı patladı. Patlamanın etkisiyle atölyedeki yanıcı maddeler de patladı ve yangın çıktı.

Patlamanın ardından, Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ile sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi.

Patlamanın olduğu yerde incelemelerde bulunan Ankara Valisi Alâaddin Yüksel, 4 kişinin öldüğünü, hastaneye kaldırılan 8 yaralıdan birinin durumunun ağır olduğunu bildirdi. Melih Gökçek daha sonra yaptığı açıklamada ölü sayısının 6'ya yükseldiğini bildirdi.

Atölyede en az 8 kişinin de mahsur kaldığı belirtiliyor.

Vali Yüksel, torno atölyesi olarak ruhsat aldığı belirtilen işletmenin tiner kazanlarında patlama olduğunu kaydetti.

"KİMSENİN YANINA BIRAKMAYIZ"
    Bir gazetecinin ''İş yerinin uzun süredir kapalı olduğu iki ay önce açıldığı bildiriliyor. Bu kapalı olmasının gerekçesi nedir? Bir de farklı bir ruhsatla açılmış herhalde'' sözleri üzerine Vali Yüksel, ''Şimdi bu bölgede 5 bine yakın işletme var. Belki de Türkiye'nin çok örnek bölgelerinden bir tanesi. Ancak ben de bu konuyu şimdi biraz önce arkadaşlarımdan duydum. Ancak sizinle paylaşmak isterim ki, şu andaki durum bu konuları tartışmaya müsait değil. Önce insanların can ve mal güvenliğini sağlayalım, ondan sonra bunları bütün imkanlarımızla inceleriz ve kimsenin yanına hiçbir şeyi yanına kar bırakmayız'' dedi.

GÖKÇEK: YETKİMİZ YOK
    Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, organize sanayi bölgelerinde belediyelerin hiçbir yetkisinin bulunmadığını belirterek, ''Organize Sanayi Kanunu gereği burası tabiri caizse kendi başına yönetilir, kendi başına buyruktur. Ben bu olaya senelerden beri karşı çıkıyorum, ama bu konuda başarılı olamadım. O kanunun değiştirilmesi için parlamentoda çok dil döktüm, ama bir türlü olmadı'' dedi.

YARALILARIN İSİMLERİ
    İki ayrı patlamada yaralananların isimleri ve tedavi gördükleri hastaneler belirlendi.

Ankara İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Aksoy, yaptığı yazılı açıklamada, dün sabah 11.10'da meydana gelen patlamada yaralanan ve halen tedavisi devam edenlerin isimleri ve tedavi gördükleri hastaneleri şöyle açıkladı:

''Hasan Bozkurt; Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mükremin Atmaca, Abdurrahman Ersoy, Ataman Ergün, Faruk Ünlü; Onkoloji Araştırma Hastanesi, Orhan Er; Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Murat Özbek; Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İbrahim Demir; Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Güldal Ekim; Etlik İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Sadullah Çoban ve Adnan Biber; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Hacı Ali Şahman ve Muhammet Altınbaş; Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi, Ahmet Çağatay Gür; Ufuk Üniversitesi.''

Aksoy, dün 19.30'da gerçekleşen ikinci patlama sonucu yaralananlar ve tedavi gördükleri hastanelerin ise ''Kemalettin Çenli, Hayrettin Çenli, Volkan Üçler, Ozan Bozer; Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Ramazan Akkaya; Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mehmet Şimşek; Etimesgut Devlet Hastanesi, İbrahim Dal ve Nihat Gülerkaya; Etlik İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Volkan Özdemir ve Onur Çorumlu; Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'' olduğunu bildirdi.

9 KİŞİNİN CESEDİNE ULAŞILDI
    İtfaiye ekipleri, patlamanın olduğu alanda 9 kişinin cesedine ulaştı, halen ulaşılamayanların olduğu belirtildi. Ekipler, sağlık durumları hakkında bilgi alınamayan söz konusu kişilere ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.Açıklamada, ayrıca yaralılarla ilgili bilgi almak isteyen yakınlarının, hastanelerin nöbetçi şefliklerine başvurmaları istendi.

Habertürk

Sayfayı Paylaş