Android'te yazılımsal sıkıntılar ve çözümü

Konu, 'İOS Android Teknik uygulamalar' kısmında Mehmetkarahanlı tarafından paylaşıldı.

1. Mehmetkarahanlı

Mehmetkarahanlı Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    76
    Android'te yazılımsal sıkıntılar ve çözümü
    Android işletim sistemine sahip cihazınızı kurcalarken açılmaz hale mi geldi? Sakin olun endişelenmeyin, adımları izleyin.
    GÜVENLİ MOD

Not: Android, üreticiler tarafından kişiselleştirilebildiğinden dolayı aşağıdaki talimatlardan bazıları cihazınızda çalışmayabilir.

Birçok işletim sistemi onu üçüncü parti yazılımlar olmaksızın başlatabileceğiniz GÜVENLİ MOD'a sahiptir. Güvenli mod bir sorunun sistemden mi yoksa bir uygulamadan mı kaynaklandığını bulmakta size yardımcı olur.

Android 4.1 sürümü ve üzerinde güvenli modu başlatmak için;

1- Cihaz ekranında bir kutucuk belirene kadar güç düğmesini basılı tutun.

2- Menü önünüze geldikten sonra bir kutucuk daha çıkacak bekleyin, Telefonu Kapat seçeneğini basılı tutun.

3- Cihazı Güvenli Mod'da başlatmak için Tamam'a basın.

Android 4.0 sürümü ve öncesinde güvenli mod'da başlatmak için;

1- Cihazı kapatın.

2- Güç düğmesini biraz basılı tutun.

3- Ekrana önyükleme logosu geldiğinde ses açma-kapama düğmelerini basılı tutun.

4- Cihaz bu sefer güvenli mod'da çalışmaya başlayacak.

FABRİKA AYARLARINA DÖNME

Cihazı sıfırlamadan önce tüm önemli verilerinizin yedeğini alın. Standart olmayan ROM'larda fabrika ayarlarına dönmenin bazı sorunlar meydana getirebileceğini de unutmayın.

Her şeyi yapmanıza rağmen cihazınızı çalışır bir hale getiremediyseniz son bir seçenek olarak onu sıfırlamayı denemelisiniz. Telefonunuz düzgün bir biçimde açılmıyorsa onu sıfırlayın.

Cihaz açıldı, onu işletim sistemi içerisinden sıfırlayabilirsiniz;

1- Android ayarlarına gidin.

2- Geri Yükleme ve Yedekleme sayfasını açın (Android 2.3 sürümü ve daha eski sürümlerde Gizlilik'e basın).

3- Fabrika ayarlarına döndür seçeneğine dokunun.

[HR][/HR]

Sayfayı Paylaş