Andlinux üzerinden cccam paylaşım verme

Konu, 'DVB-S Plugin' kısmında Örnek tarafından paylaşıldı.

1. Örnek

Örnek Guest

Buradaki IP sizin local IP nizdir.Modeminizin içinde 17500 ve 16001 portlarını bu IP e yönlendireceksiniz.(Resimde gördüğünüz IP kendi IP im sakın port açerken onu kullanmayın burada kendi Local IP numaranızı nasıl öğreneceğinizi gösterdim)

Andlinux ün kurulu olduğu C:\Program Files\Andlinux daki klasörü açıyoruz.settings.txt dosyasını not defteri açıp altını kırmızı ile çizdiğim satırı aynen yazıp kaydettikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

HTML-Kodu:
    eth0=slirp,,tcp:22:22/tcp:17500:17500/udp:17500:17500/tcp:16001:16001/udp:16001:16001

Adsl modemimizin içine girip port yönledirme bölümünde 17500 ve 16001 portunu Local IP numaranıza TCP/UDP olarak yönlendiriyorsunuz.

CCcam ayarlar kısayolunu açıp SERVER LISTENING PORT : 17500 olduğunu kontrol ediyoruz.

__________________________________________________ ___________

CCcam Dosyalarınızı FTP üzerinden editlemek

Biraz sonra anlatacağım yöntem ile FTP üzerinden andlinux a bağlanıp CCcam.cfg CCcam.piro vs. gibi dosyalarınızı kolaylıkla editleyebilirsiniz.Bu işlemi yapmak için SSHSecureShellClient-3.2.9 programını kullanacağız.

Programın kurulumuna geçmeden önce andlinux bir kullanıcı oluşturmamız gerekiyo.Diğer türlü andlinux "root" olarak FTP bağlantısına izin vermiyor.Şimdi konsolu açın (andLinux Console (FLTK)) root olarak giriş yapın ve sırasıyla şu komutları verin

adduser kullanıcıadınız

Böyle bir ekran çıkacak karşınıza kullanıcı için şifre belirliyeceksiniz.Şifre yazerken ekranda görülmez siz belirlediğiniz şifreyi 2 kere doğru bir şekilde yazın şifreyi yazarken "F" tuşlarının altındaki rakamları kullanın.Full name e tekrar kullanıcı adınızı girin geri kalanları enter la geçin son sorunlan soruyo "y" diyip kullanıcı oluşturma işlemini bitirin.

chown kullanıcıadınız /var/etc
    chown kullancıadınız /var/etc/*

Bu komutlarıda verip konsolla işinizi bitirip kapatın.

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

u indirip bilgisayarınıza kurun.

Secure File Transfer Client programını | Başlat | Programlar | SSH Secure Shell | Secure File Transfer Client | yoluyla ya da masaüstündeki "Secure File Transfer Client" ikonu çift tıklanarak başlatabilirsiniz.

alıntıdır!

2. Örnek

Örnek Guest

ben denemedim sadece paylaşmak istedim aldığınız server sahibi reshare hakkı vermişse deneye bilirsiniz ancak server verenler pek yapmıyor bunu

Sayfayı Paylaş