''Andımız' kaldırılsın!''

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında ahmetsami33 tarafından paylaşıldı.

1. ahmetsami33

ahmetsami33 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Mazlum- Der tarafından hazırlandı, Diyarbakır'da asıldı.

[FONT=Helvetica,Verdana,Arial]DHA

[/FONT][FONT=Arial, Verdana, Helvetica, sans-serif]İLKÖĞRETİM okullarında okutulan ‘Öğrenci Andı'nın kaldırılması için kampanya başlatan Mazlum-Der, hazırladığı ve içerisinde garip ifadeler bulunan afişleri Diyarbakır'daki bilboardlara astırdı.

Çizimlerin yer aldığı mizahi dille yeniden yazılan ‘Öğrenci Andı’nda, ‘Ne mutlu Kürdüm, Lazım, Çerkezim, Ermeniyim, Aleviyim... diyene, sonra da dayak yiyene” denildi.

İlköğretimde okutulan ‘Öğrenci andı'nın kaldırılması için daha önce imza kampanyası başlatan Mazlyum- Der, şimdi de bu amaçla hazırladığı afişleri bilboardlara astırdı. ‘Andımız kaldırılsın kampanyası' başlığı ile hazırlanan afişte, ‘Öğrenci Andı' mizahi şekilde yeniden hazırlanarak çizimler eşliğinde afişe yerleştirildi. Hayat Bilgisi dersi ve ‘Andımız' başlığı ile afişte verilen andın metni şöyle yer aldı:

“Kürdüm, Lazım, Çerkezim, Ermeniyimi, Aleviyim... Desem de, ben çalışkanım ilkin, büyüyünce işsiz kalsam da. Büyüklerimi görmek, küçüklerimi dövmektir işim. İlk işim yurdumu ve milletimi ‘Üzüm'den çok sevmektir kesinlikle. Ülküm, takla atmak, yere düşmek ve ne olursa olsun taş ile yakalanmamaktır. Ey büyük Kürd, Laz, Çerkez, Ermeni, Alevi... Kaçtığın yoldan, gösterdiğin hedefe oturmadan yürüyeceğime ayran içerim. Varlığım Kürd, Laz, Çerkez, Ermeni, Alevi. Varlığına ceza olsun. "Ne mutlu Kürdüm, Lazım, Çerkezim, Ermeniyim, Aleviyim... Diyene, sonrada dayak yiyene.”

Afişin altında metninin mizahi olarak hazırlandığı belirtilerek, söz konuşu çalışmada amaçlanan olayın öğrenci andının kaldırılması olduğu uyarı yazısı yer aldı.

[/FONT]

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

2. GürkaN

GürkaN Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    o bilbord a o karikatürü asanı ve yapanı devletimiz karikatür gibi taksim meydanına assa ne güzel olur.
    "Ne Mutlu TÜRKÜM DİYENE......"M.Kemal ATATÜRK......

3. himm

himm Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    18
    birakin andimizi kaldirmayi bu anda paralel olarak cocuklarimizi canakkaleye goturmeliyiz. Cocuklarimiz bu vatanin korunmasi icin ne kadar insanin canindan oldugunu gormeli. Japonya da herkesi hiroshima ya nagasaki ye goturuyorlar. insanlara gecmis unutturulmuyor biz de cocuklarimiza gecmisi unutturmamaliyiz

4. ravenlord

ravenlord Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    And olayına birşey diyemem ama küçük ilkokul çocuklarınada bayram, tören vs olaylarında çektirilen eziyetlerede bir düzenleme getirilmeli. Sözde çocuk bayramı ama bakıyorsunuz güneşin altında bekleyen çocuklar. Yazık günah...
    Zamanında ilkokuldayken, zamanın cumhurbaşkanını karşılayacağız diye 3-4 saat ayakta bekletmişlerdi bizi...Saçma sapan şeyler

5. aymurat

aymurat Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    bizi böyle böyle bölmeye uğraşıyorlar
    biz nerede yaşıyoruz kardeşiim TÜRKİYE de yaşamıyormuyuz?
    ama insanımız bu oyuna gelmeyecek biz hepimiz bir türk toplumuyuz bu vatanın hainlerinide gayet iyi biliyoruz.değişik etnik guruplardan olabiliriz ancak sonuçta biz türk oğlu türküz bu böyle biline

6. ceryan

ceryan Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Gerek yok reklam kokan hareketlere...
    Ne Mutlu Türküm Diyene.

7. suvekum

suvekum Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Bunun adı adım adım ülkeyi resmen bölmektir. Basiretsiz yöneticiler sayesinde seslerini yükseltebiliyorlar. Allah bizlere ikinci kez Mustafa Kemal ATATÜRK'ü çıkarsın karşımıza...

8. atakurtul

atakurtul Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Bu hayinlerin hepsini ıraka ...... ermeniler gibi bunlar savaş hayini hepsi ıraka yollansın bizde rahat edelim ne güzel memlekette ne ermeni var ne de rum hüzür içindeyiz bu hayinlerde bir gitse o zaman türkiye rahat edecek

Sayfayı Paylaş