Alo devlet baba ben fakirim hattı

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında ykmoglu tarafından paylaşıldı.

1. ykmoglu

ykmoglu Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, vatandaşın fakirliğini kanıtlama yükünün yer değiştirdiğini belirterek, “Bundan sonra vatandaş başvuracak, onun fakir olup olmadığını devlet araştıracak. 'Sen git fakirliğini kanıtla' devri kapanmıştır” dedi.
    Yazıcı, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü'nde (SYDGM) düzenlediği basın toplantısında, hizmete giren Alo 144 Sosyal Yardım Hattı ile Sosyal Yardım Bilgi Sistemi (SOYBİS) projelerini tanıttı.

HERKESİN DURUMU BİLGİSAYARDA
    Sistem ile sosyal yardım başvurusu yapan vatandaşların muhtaçlıklarının ve kişisel verilerinin merkezi veri tabanlarından temin edilebileceğini kaydeden Yazıcı, böylece mükerrer yardımların da önlenebileceğini belirtti. 6 aylık bir çalışma sonucunda sistemin hayata geçirildiğine değinen

Bakan Yazıcı, sistemle TC Kimlik numarası yoluyla vatandaşların pek çok bilgisine ulaşılabileceğini bildirdi. SYDGM'nin ek binasında kurulan çağrı merkezinde, İstanbul'dan hattı arayan Aydın isimli bir vatandaşla da görüşen Bakan Yazıcı, iş kurmak için bireysel destek almak istediğini söyleyen vatandaşa 15 bin liraya kadar kredi desteği verilebileceğini söyledi.

2. lnb34

lnb34 Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    tc kimliklerden tüm bilgilere devlet ulaşıyor kendini ispatlama devri kapandı artık

3. alex35

alex35 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Güzel bir gelişme bazı açıdan.

Sayfayı Paylaş