Adı değiştiriliyor!

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında severimseni tarafından paylaşıldı.

1. severimseni

severimseni Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Kenan Evren’in ismi değiştirildi
    “Kenan Evren İlköğretim Okulu”nun adı değiştiriliyor. Okulun yeni adı da belirlendi.

Malatya’da bulunan “Kenan Evren İlköğretim Okulu”nun adının değiştirilmesi kararı alındı.

Malatya İl Genel Meclisi, Topsöğüt beldesindeki ''Kenan Evren İlköğretim Okulu''nun adının ''Şehit Murat Doğru İlköğretim Okulu'' olarak değiştirilmesine karar verdi.

Bugün yapılan İl Genel Meclisi Başkanı Naci Şavata başkanlığındaki toplantıda, AK Partili ve CHP'li meclis üyelerinin verdiği önergeyle Topsöğüt beldesindeki Kenan Evren İlköğretim Okulunun adının değiştirilmesi istendi.

Öneriyi görüşen meclis üyeleri, oybirliğiyle okulun adının Türk Silahlı Kuvvetlerinin, 28 Şubat 2008'de PKK'ya karşı Irak'ın kuzeyinde yürüttüğü harekatta şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Murat Doğru olarak değiştirilmesini kararlaştırdı.

Kararın ardından söz alan Murat Doğru’nun ablası Ayten Doğru, kardeşinin adının bir okula verilmesinin ailesini onurlandırdığını belirterek, teşekkür etti.

Doğru, “Kardeşim Kuzey Irak'a yapılan Güneş Operasyonu sırasında keskin nişancı olarak görev aldı ve birçok PKK'lıyı öldürdü. Kardeşim operasyonun 3'üncü günü vurularak şehit düştü. Şimdi isminin bir ilköğretim okulunda yaşatılması ailece bizi çok memnun etti” diye konuştu.

Okuldaki öğrencilerin pek çoğu Kenan Evren’in kim olduğunu bilmezken karar gereği tabela değişikliği önümüzdeki günlerde yapılacak.

2. dimo79

dimo79 Guest

hayırlısı olsun çoçuklara tam bilgi vermek gerekiyor.i

3. selvi64

selvi64 Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    mantık şu:senin darbecin kötü, benim darbecim iyi. kenan evrenin ismi darbeci olduğu için değiştiriliyor.halbuki 12 eylülü gören ve yaşayanlar kenan evrene atatürkçülük ve cumhuriyet adına nasıl sahip çıkıldığını dün gibi hatırlıyor.sanki kenan evren o gün memleketi anarşiden kurtarmıştı. günümüzün ergenekoncu darbecilerine de aynı mantıkla atatürkçülük ve cumhuriyet adına sahip çıkılıyor. yani her darbeci ve yapamasa bile darbesever atatürkçü ve cumhuriyetçi.bunlara yani darbecilere karşı çıkan gerici, mürteci, fethullahcı veya 2.cumhuriyetci.buradan anlaşılıyor ki, yapılan ve yapılacak olan her darbe atatürkçülüğü ve cumhuriyeti korumak ve kollamak üzere yapılıyor.yani asker atatürkçülüğü ve chp hazırladığı ve bazı maddeleri asla değiştirilemeyecek olan anayasayı korumak ve kollamak üzere var.bu nasıl mantık ki, atatürkçü olan ve ülkeyi kurtaran bir darbecinin simi , verilen okuldan kaldırılıyor.bu nasıl mantık ki, 12 eylül darbecilerinin ismine bile tahammül edilemezken bugünün ergenekon darbecileri alkışlanıyor. burada söylenecek tek cümle var:
    yurdum insanından manzaralar.

Sayfayı Paylaş