30 Bin Tl Para Ödülüne Rağmen Ulus Bebek 7 Aydır Bulunamadı

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında alpus tarafından paylaşıldı.

1. alpus

alpus Süper Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1

Gizlenmiş İçerikGörmek İçin Foruma Giriş Yapınız. !

'in

ilçesinde, Devlet Hastanesi'nin ek binasından 7 ay önce kaçırılan Ulus Bebeği bulana veya yerini ihbar edene, ailesi tarafından 30 bin TL para ödülü verileceği açıklanmıştı. Ancak para ödülünün verileceği açıklanmasının üzerinden 1 ay geçmesine rağmen Ulus Bebeğin yerini bilen veya arayan kimse çıkmadı.

Bebeğinden geriye sadece hastanede takılan bilekliği kalan ve anne olmanın nişanını aylardır kolundan hiç çıkarmayan Hülya Ulus en büyük mutluluğu da acıyı da aynı gün yaşadı. Anne Hülya Ulus,

Devlet Hastanesi ek binasında ikinci çocuğunu doğurdu. Ancak bebeği hastanenin bebek odasından çalındı. Çalan kişiler bebeği annesine götürmek bahanesiyle odadan aldı. Robot resimleri çizilen kadın ve erkek hırzızlar 7 aydır kayıplara karıştı. Adı bile daha konmayan, göbeği dahi düşmeyen Ulus Bebek, ailesinin soyadı ile Ulus Bebek diye arandı. Ulus bebeğin ailesi, Tüm mal varlıklarını ortaya koyarak, bebeği bulana veya yerini ihbar edene 30 bin TL para ödülü vereceklerini açıklamalarının üzerinden 1 ay geçmesine rağmen, aileyi arayan olmadı.
    7 ay boyunca evlat acısını yaşadıklarını belirten Ulus ailesi yetkililerin yeterli ilgiyi gösteremediklerinden de yakınıyor. Aile, acılarının sona ermesi için yetkililerin gereken her şeyi yapmalarını istedi. Geçen süre zarfında en ufak bir gelişmenin olmamasının kendilerini her geçen gün kahrettiğini belirten baba İrfan Ulus, "30 bin TL para ödülü vereceğimizi açıklamamızın üzerinden 1 ay geçmesine rağmen kimse bebeğin yerini ihbar etmek için aramadı. Her gün telefonun başında, birileri, evladımı bulur, görür, haber verir diye sabahlara kadar eşimle bekliyoruz. Kaybolduğu günden bu yana herhangi bir gelişme, bir ipucu yok. Bizim tek umudumuz bir an önce bulunması ve bebeğimize kavuşmamızdır." dedi.
    Konuşmakta zorlanan ve zaman, zaman gözleri dolan baba İrfan Ulus "Muhakkak yüreği sızlayan, ciğerleri yanan insanlar vardır. Şimdiye kadar bebeğimizin bulunması için çok şey yapılmadı. Yetkililer hep bulunacak dedi. Ama halen bir şey yok. Artık kimseye inanmıyor, bir tek Allah'a inanıyor ve güveniyoruz. Birilerinin bizim acımızı anlamalarını bekliyoruz. Umutluyuz halen. Dua ediyoruz." şeklinde konuştu.
    BAŞBAKAN VE CUMHURBAŞKANI SESİMİZİ DUYARSA YARDIM EDER Hastaneden kaçırılan Ulus Bebek'in acılı annesi Hülya Ulus ise yetkililerden gerekli duyarlılığı görmediklerini belirterek, "Bugüne kadar yeterli şekilde aranmadığına inanıyorum. Devlet arasaydı bulurdu. Ben artık devlete güveniyorum diyemiyorum. Ne devlete, ne savcıya güveniyorum. Valisidir, kaymakamıdır hiçbirisi bir gün çıkıp ta geçmiş olsun deme zahmetinde bulunmadılar. Artık hiçbirisine güvenmiyorum. Bir tek çaremiz kaldı önce Allah'a sığınıyoruz, sonra da Cumhurbaşkanın, Başbakanın sesimizi duymasını istiyoruz. Sayın

ve başbakan ne olur Allah rızası için yardım edin. Bugüne kadar aransaydı eminin, kesinlikle bir sonuç çıkardı ama yok. Tek istediğim adını Yakup Eray koymayı düşündüğüm bebeğime bir an önce kavuşmaktır." dedi.</SPAN>

Sayfayı Paylaş