2 Kablosuz Modemden 1'ini Access Point Yapıp dreamboxa wireless aktarmak

Konu, 'E1 Gerekli Programlar-Eklentiler-Temalar' kısmında engunaydin tarafından paylaşıldı.

1. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    1 saatlik uğraş sonucunda oldu ;) I DID IT :yes: :yes::yes::yes::yes::yes::yes:

Öncelikle Modem ip adresini ADSL bağlantısı olan modemin göreceği hale sokuyoruz.

Benim Asus WL600 modem 192.168.1.1 idi birbirini görmesi için 192.168.1.224 olarak atadım Airties adresini.

vc1 bağlantısını Bridge olarak ayarladım ve ADSL Mode No Mode seçili.

DNS ayarında 3. dns adresini 192.168.1.1 olarak adsl bağlı modem adresini giriyoruz.

Mesh'ten Köprü/Tekrarlayıcı bağlantılarını etkinleştir 'i seçiyoruz ve bu listeden ADSL bağlı wireless modemi seçiyoruz.

IP Ayarları ve DHCP menüsünde de DHCP Sunucusunu ve Aktarıcısını Kapat seçeneği seçili olacak ağ ayarlarını bilgisayara elle giriyoruz.

Tüm bu ayarlar birlikte bu şekilde olduğunda airties rt205 modeminiz artık bir access point. Kablolu olarak uzak noktada kablosuz ağınızı dağıtabilirsiniz veya menzilinizi geliştirebilirsiniz.

Yakında kablonet alınca aynı çalışmayı kablo neti dağıtmak için hazırlayacağım.

Eğer bir sorunuz olursa lütfen buraya yazıp bu sayfanın linki ile pm atınız yardımcı olmaya çalışayım...

Not: Şifreleme sistemi wep shared olacak ve gerek adsl bağlantısı olan modeminizde gerekse de airtiesda aynı sistem ve aynı şifreyi kullanacaksınız.

Kablonet bağlatmadan önce bu ağa bir de Tp Link access pointi airties üzerinden entegre edeceğim.

Resimli bir çalışma şu an yok dileyen resimlendirip yapabilir. Belki ben TP Link entegre edince yaparım ama son 1 saat yeterince yorucu ve karışıktı... Şimdilik resim yok...

2. cemali34

cemali34 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    valla bravo
    rt206 var bende bridge özelliği varmı bilmiyorum deneyim bir

3. engunaydin

engunaydin Banlı Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Yardım gerekirse takıldığın yer olursa buralardayım.

TP link access pointi denedim ancak kesinlikle anlaşamadılar airties ile.
    Ben de ya modemi orta noktaya alıp tp link'i bir uca airties'ı bir uca koyarak 1 dreambox'ı nete bağlayacağım ve adsl paylaştığım kardeşimin evine giden kablodan kurtulacağım ya da 2. bir access point alacağım. Ancak airties gibi 2. alacağım tp link de 1. AP'nin ağını universal repeater mode da dağıtmazsa diye endişe ediyorum kararsızım.

Airties205 de olduğuna göre 206'da olmalı üst model olduğuna göre. Ayarlayamazsan sor... Ayarlarsan da sonucu bildir diğer airties 206 elinde atıl olanlar AP sahibi olsun.

4. zerduest

zerduest Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    iyi calisma bende biraz ugrasayim.

5. king26

king26 Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    teşekkürler kardeş

Sayfayı Paylaş