12 Yıldır Küs Olduğu Oğluna Böbreğini Verdi

Konu, 'Türkiye'den Haberler' kısmında Leo27 tarafından paylaşıldı.

1. Leo27

Leo27 Guest

BABA YÜREĞİ

SİVAS'ta 4 yıldır diyalize bağlıyken durumu ağırlaşan 29 yaşındaki İbrahim Şenel, 12 yıldır küs olduğu ve görüşmediği babası 57 yaşındaki Ümit Şenel'in böbreğiyle hayata tutundu.Sivas'ta oturan, evli ve 1 çocuk babası işsiz İbrahim Şenel'e 4 yıl önce soğuk algınlığı şüphesiyle gittiği Devlet Hastanesi'nde böbrek yetmezliği teşhisi konuldu ve diyaliz tedavisine başlandı. Daha sonra Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne giden Şenel'e geç kalındığı için ilaç tedavisinden bir sonuç alınamayacağı ve acilen böbrek nakli gerektiği söylendi. Böbrek nakli uyarısı üzerine ailesinden yardım isteyen İbrahim Şenel'in imdadına, yaklaşık 12 yıldır ailevi nedenlerle görüşmediği İstanbul'da yaşayan babası 57 yaşındaki Ümit Şenel yetişti.

Oğlu için hiç düşünmeden böbreği vermeyi kabul eden Ümit Şenel, onunla 12 yıl sonra ilk kez bu nedenle bir araya geldi. Böbrek nakli için maddi sıkıntılar ortaya çıkınca Sivas'ta yayın yapan yerel televizyonda yayımlanan haberden sonra Sağlık Bakanlığı devreye girdi. Şenel, o dönem Ankara'da görev yapan Doç. Dr. Necmettin Güvence'ye yönlendirildi. Doç. Dr. Necmettin Güvence, Gaziantep Özel Sani Konukoğlu Hastanesi bünyesinde Organ Nakli Merkezi'ni kurarak, sorumlu olarak görev yapmaya başlamasıyla İbrahim Şenel'in tedavisine Gaziantep'te devam etti. Şenel, Doç. Dr. Necmettin Güvence tarafından gerçekleştirilen operasyonla babası Ümit Şenel'in böbreği nakledilerek sağlığına kavuştu.

HERKESE TEŞEKKÜRLER

Ambulansla hastaneye geldiği andan itibaren kendisiyle yakından ilgilenildiğini belirten İbrahim Şenel, "Yaklaşık 3 aydır buradayız. Hiç bir sıkıntı yaşamadım. Aksine herkes bana yol göstermeye çalışıyor. Naklin ikinci günü ayağa kalktım. Doç. Dr. Necmettin Güvence o kadar iyi ki kendisi başta olmak üzere herkesten Allah razı olsun. Naklin böyle bir hastanede gerçekleşmesinden son derece memnunum" dedi.

Eşinin ilk andan itibaren yanından ayrılmayan 23 yaşındaki Meryem Şenel ise "Olanla ölene çare yok. 4 yıl diyalize girdi İbrahim. Bunun 3 yılı periton diyalizle, son bir yılı hemodiyalizle geçti. Çok şükür kocam şimdi sağlığına kavuştu" diye konuştu.

Baba Ümit Şenel de "12 yıl sonra böyle bir vesile ile oğlumla yeniden bir araya geldik. Oğlumun böbreğe ihtiyacı olduğunu duyunca hiç düşünmeden 'Ben veririm' dedim. Oğlum yeniden sağlığına kavuştu. Allah herkesten razı olsun" diyerek mutluluğunu dile getirdi.

ORGAN BAĞIŞINA İHTİYACIMIZ VAR

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin ilk özel organ nakli merkezi olan Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Organ Nakli Merkezi Sorumlusu Doç. Dr. Güvence ise kardiyoloji, kalp ve damar cerrahisi konusunda bir referans merkezi olduklarına dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Hastanemiz Organ Nakli Merkezi'yle hizmet sınırlarını daha da genişletiyor. Tek çatı altında Türkiye'nin ene büyük özel hastanesi olan Özel Sani Konukoğlu Hastanesi'nde Organ Nakli Merkezi'nin gönüllü kurucusu olmak, bilgi ve deneyimlerimle bölge halkına hizmet vermek benim için ayrı bir mutluluk kaynağı. İlk böbrek nakli hastamız olan İbrahim Şenel'i sağlığına kavuşturarak taburcu etmeye hazırlanıyoruz. Ancak bölgemizde henüz yeterli kadavra bağışı olmadığından bu yöndeki çalışmalarımız artarak devam edecektir. Hastanemiz böbrek nakli konusunda bir referans ve cazibe merkezi olabilecek deneyim ve altyapıya sahip konumdadır. Deneyimli organ nakli ekibimizle daha nice başarılı çalışmalara imza atacağız."

2. filiz-27f-38

filiz-27f-38 Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    olması gereken de bu değilmi? baba evlada, evlat babaya bu günlerde lazım.

3. Leo27

Leo27 Guest

İyi Okudunuzmu?12 yıldır görmemiş ama böbreğini veriyor evlat acısı:a065:

Sayfayı Paylaş